MARDİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SARI, ORTAOKUL MÜDÜRLERİ İLE MAYIS AYI TOPLANTISINI YAPTI.

SARI, ORTAOKUL MÜDÜRLERİ İLE MAYIS AYI TOPLANTISINI YAPTI.

İl Milli Eğitim Müdürü Yakup SARI, yılsonu değerlendirmeleri için tüm Ortaokul müdürleri ile Artuklu Aziz SANCAR Anadolu Lisesi konferans salonunda bir araya geldi.

İl Mili Eğitim Müdürü başkanlığında yapılan toplantıya Mardin Maarif Müfettişleri Başkanı Zeyni TEKER,  İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hüseyin AKDAĞ ile beraber tüm ortaokul müdürleri katıldı.Ortaokullarımızın yıl sonu eğitim durumunu ile 8. Sınıfların birinci dönem ve ikinci dönem Ortak Sınavlardaki başarı durumunu analizinin yapıldığı toplantıda ayrıca gelecek eğitim öğretim yılında izlenecek yol haritası belirlendi. Ortaokul müdürleri söz alarak okulları ile ilgili sıkıntıları, problemleri, eğitim adına güzellikleri dile getirdiler.  SARI, yaptığı konuşmasında eğitimde kaliteyi artırmak için ortak yolun bulunması ve ortak akılla yola devam edilmesi gerektiğini belirtip, ortak yolu, ortak aklı bulmak için de mutlaka bir araya gelmenin, sık sık toplantıların yapılması gerektiğinin altını çizdi. ayrıca eğitimde yöneticinin önemini vurgulayan SARI, Okul müdürünü Mardin mimarisinde kullanılan kilit taşına benzetti. Milli Eğitim Müdürü Yakup SARI, ayrıca Milli Eğitimin görevinin yalnızca öğrenciye diploma vermek olmadığını, öğrenciyi her yönüyle hayata hazırlayacak, gelecekte elinden, dilinden zarar gelmeyecek bireyler yetiştirmek olduğunu söyledi.

 

Daha sonra Müdürlüğümüz ARGE servisinin hazırladığı yılsonu Ortak Sınavlar istatistiği sunulup, dilek ve temenniler ile toplantı sona erdi.

 

26-05-201626-05-201626-05-201626-05-201626-05-2016

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No 9 Artuklu / Mardin - 0482 212 12 58

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.