MARDİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SARI, RAM, BİLSEM VE ÖZEL EĞİTİM İŞ UYGULAMA OKUL MÜDÜRLERİ İLE TOPLANTI YAPTI.

SARI, RAM, BİLSEM VE ÖZEL EĞİTİM İŞ UYGULAMA OKUL MÜDÜRLERİ İLE TOPLANTI YAPTI.

            İl Milli Eğitim Müdürü Yakup SARI, İl Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda ilimiz geneli tüm Ram, Bilsem Ve Özel Eğitim İş Uygulama Okul Müdürleri ile toplantı yaptı.

 

Toplantıya okul müdürlerini yanında Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Şube Müdürü ve servis personeli de katıldı. Özel eğitim sınıfları, Destek Eğitim Odaları, Yıl Sonu Çalışma Raporu, Evde Eğitim Durumu gibi konu başlıklarının konuşulduğu toplantı sonunda İl Milli Eğitim Müdürü Yakup SARI, Özel Eğitimin öneminden bahsederken “ İlimizde eğitim çağında olan tüm bireyler gibi özel gereksinime ihtiyacı olan bireylerimize özelliklerine ve yeteneklerine uygun eğitimin verilmesi, bu bireylerin topluma adaptasyonu açısından son derece önemlidir. Kaynaştırma eğitimi için okullarımızda “Destek Eğitim Odalarının” açılmasının zorunlu olduğunu, eğitim merkezine gelemeyecek durumda olan ve özel eğitime ihtiyacı olan bireylere evde eğitim hizmetine özelikle önem verilmesini, çünkü bu bireylerimize verilecek olan hizmetin hem görevimiz olduğunu bilincinde olmamız hem de Allah katında büyük öneminin olduğunu özelikle bilmemiz gerekmektedir. Unutulmamalıdır ki bu kardeşlerimiz toplumumuzun rahmet kaynağıdır.” dedi.  SARI, ayrıca Mardin de geçen yıl açılmış olan 16 derslikli Özel yetenekli öğrencilere yönelik Aziz Sancar  Bilim Sanat Merkezinin yatırım programına alındığını söyleyip toplantıyı bitirdi.

 

09-08-201609-08-201609-08-2016

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No 9 Artuklu / Mardin - 0482 212 12 58

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.