MARDİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SARI’NIN 2016-2017 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI, YILSONU MESAJI

SARI’NIN 2016-2017 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI, YILSONU MESAJI

       İl Milli Eğitim Müdürü Yakup SARI, 220 bin öğrencimizin karne alacağı, 2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı yılsonu mesajı yayınladı:

Değerli Yönetici ve Öğretmenler, Kıymetli Veliler, Sevgili Öğrenciler;

       19 Eylül 2016 tarihinde başlayan 2016-2017 Eğitim Öğretim yılının sonuna gelmiş bulunuyoruz. Başarılı bir eğitim öğretim dönemi geçirerek karnelerin alınacağı bugünde hepimiz aynı heyecan ve mutluluğu beraber paylaşıyoruz. Bu dönemin mutlu ve huzurlu bitirilmesinde emeği geçen tüm eğitim camiasına teşekkür ederim.

Değerli Meslektaşlarım,

       Dünyanın en şerefli ve ağır görevini ifa etmektesiniz. İlimizin, ülkemizin kalkınması, refaha kavuşması ve sevgili çocuklarımızın çağın gerektirdiği bilgi donanımına kavuşması için gecenizi gündüzünüze katarak çalıştığınız için hepinize sevgi ve saygılarımı sunarım.

Değerli Öğretmenler,

       Her zaman daha iyiyi, daha yeniyi ve daha fazlasını öğretmek amacıyla canla başla mücadeleyi kendinize ilke edinerek kutsal bir görev ifa ediyorsunuz. Pırıl pırıl yetişen bu yeni nesil, sizin emeğiniz, sizin alın terinizdir. Fedakârca yaptığınız çalışmalardan dolayı hepinizi tebrik ediyor, iyi tatiller diliyorum.

Kıymetli Veliler,

       Öğrencilerimizin notları ne olursa olsun onlar bizim ömür boyu çocuklarımız olarak kalacaklardır. Çocuklarınızın okuması için elinizden geleni yaptığınızı biliyoruz. Ancak her öğrencinin çok başarılı olması pek mümkün değildir. Bu sebeple çocuğunuzun karnesini değerlendirirken onu bir başkasıyla kıyaslamayın. Bu kıyaslama onu başarılı kılmayacaktır.

Sevgili Öğrenciler,

       Sizler geleceğimizin teminatısınız, gelecekte yaşanılabilir yarınlar sizin başarılarınıza bağlı olacaktır. Bu eğitim öğretim yılında da çok çalışarak bir üst sınıfa geçmeyi hak ettiniz. Hepinizi tebrik ediyorum. Bu tatil sürecinin, eksik yönlerinizin değerlendirmesini yapmak için çok önemli bir fırsat olduğunu unutmayınız. Bu tatil döneminde bol bol kitap okuyun, sevdiklerinize zaman ayırın.

Değerli Meslektaşlarım, Kıymetli Veliler, Sevgili Öğrenciler,

 

Hepinize iyi tatiller diler, sevdiklerinizle birlikte huzur ve mutluluk dolu günler dilerim.

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No 9 Artuklu / Mardin - 0482 212 12 58

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.