MARDİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SARI’NIN 3 ARALIK ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI

SARI’NIN 3 ARALIK ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI

Yakup SARI mesajında; “Engelli kardeşlerimizin yaşadığı güçlükleri, karşılaştığı sorunları sadece bugün değil hayatımızın her gününde yüreğimizde hissediyoruz. Acımak sorunların üzerine perde çekmek gibidir. Bu perdeyi kaldırıp, sorunları görmek ve çözüm yollarını aramak gerekir; ancak bunu yapabilirsek engelli kardeşlerimize engelsiz bir el uzatmış oluruz. Engelli kardeşlerimize ve çocuklarımıza verilebilecek en büyük değer hayatın tüm imkânlarından engelsizler kadar yararlanabilmesini sağlamaktır. Engelli olmak, hayatı yaşamak için bir engel değildir, olmamalıdır.

Bu noktada Halk Eğitim Merkezleri, Rehberlik Araştırma Merkezi ve Özel Eğitim Uygulama Okulumuzla hem annelere hem de engelli çocuklarımıza hizmetler vermekteyiz. Onların hayata tutunabilmesi ve daha başarılı olmaları için her türlü ihtiyacı giderme çabasındayız. Bu konuda öğretmen arkadaşlarımıza da büyük görev ve sorumluluklar düşmektedir. Her engelli, kendisine imkân verilirse, topluma en az bizler kadar yararlı olabilir. Yeter ki onlara uygun eğitim olanakları ve fırsatlar sunalım. Bu düşüncelerle engelli kardeşlerimizin gününü kutlar, emsalsiz fedakârlıklarda bulunan ailelerine ve engellilerin eğitiminde önemli yeri olan öğretmenlerimize de teşekkür ederim. Engelli vatandaşlarımızın önündeki engellerin kaldırılması, kendilerinin ve ailelerinin yaşam kalitesinin yükseltilmesi ve yaşama sevincinin arttırılması umuduyla tüm engellilerin “3 Aralık Dünya Engelliler Gününü” kutlar, sağlıklı günler dilerim”. dedi.

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No 9 Artuklu / Mardin - 0482 212 12 58

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.