MARDİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SARI’NIN ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMA MESAJI

SARI’NIN ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMA MESAJI

     Âlimin atının ayağından sıçrayan çamur ziynettir.

     Çok büyük işler başarmış, tarihe yön vermiş, şanlı ecdadımız, her zaman hocalarıyla birlikte anılmış; yaptığı işlerde hep onları en önde tutmuşlardır. Tarihin akışına yön vererek bir çağ kapatıp bir çağ açan, fetihler sultanı Fatih Sultan Mehmet, hocası Akşemseddin sayesinde Peygamberin övgüsüne mazhar olduğunu ifade etmiş; ona hürmette ve saygıda kusur etmemiştir. Cihanı titreten Osmanlı Padişahı Yavuz Sultan Selim, kendisini yetiştiren hocası İbni Kemal’in atının ayağından sıçrayan çamura bile hürmet etmiş: “’Alimin atının ayağından sıçrayan çamur bizim için ziynettir.” diyerek kaftanını yıkatmamış ve öldükten sonra sandukasının üzerine örtülmesini vasiyet etmiştir.

     Öğretmenlik gelip geçici bir sevda değildir. Son nefese kadar aşk ve vecd ile ifa edilmesi gereken yüce bir vazifedir. Bu itibarla öğretmenin azığı sabır, dayanağı gönüllerine girdiği öğrencilerinin sevgisidir.

     Geleceğin aydınlık nesillerini büyük bir sabır ve özveri ile yetiştiren, hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan, değeri hiçbir şey ile ölçülemeyen, geleceğimizin teminatı, öğrencilerimiz için güven, sevgi ve umut kaynağı öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutlar, şükranlarımı sunarım.

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No 9 Artuklu / Mardin - 0482 212 12 58

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.