MARDİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SARI’NIN ORTAK SINAV MESAJI

SARI’NIN ORTAK SINAV MESAJI

     23-24 Kasım 2016 tarihlerinde İlimizde 253 sınav merkezinde 16609 öğrencimizin katılacağı birinci dönem Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavına ilişkin Milli Eğitim Müdürümüz Yakup SARI’nın Mesajı:

            Değerli Yönetici ve Öğretmen Arkadaşlarım,

     Öğrencilerimizin 23 Kasım Çarşamba günü yapılacak olan Türkçe, Matematik ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ortak sınavlara ve 24 Kasım Perşembe günü yapılacak olan Fen Bilimleri, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük ve Yabancı Dil ortak sınavlara hazırlanmaları için epeyi zahmet çekip yoruldunuz. Gerek öğrencilerimizi sınava hazırlamak için takdire şayan çalışmalarınız, gerekse sınavın sağlıklı, güvenli ve huzurlu bir ortamda geçmesi için elinizden gelen gayreti gösterdiğinizden dolayı şimdiden çok teşekkür ederim.

     Yarınlarımızın teminatı olan sevgili öğrenciler,

     Sizi çok seviyor ve önemsiyoruz. Bütün gücümüz ve gayretimiz sizin iyi bir eğitim almanız içindir. Sizler, bizim için çok önemlisiniz, çok değerlisiniz. Gireceğiniz sınav okullarda uygulanan sınavlardan bir tanesidir. Tek farkı bu sınavın sorularının Bakanlığımız tarafından hazırlanmış olmasıdır.

Başaracağınıza inanın. Kendinize güvendiğinizi ve bu işin üstesinden gelebileceğinizi, donanımınızın başarmak için yeterli olduğunu kendi kendinize fısıldayın. Unutmayın; bilginizi, gücünüzü, imkânlarınızı kendi potansiyeliniz oranında sınavlara yansıtırsanız başarı kendiliğinden gelecektir. Kaygılarınızı azaltın. Sınavda en aza indirilmiş kaygı ve stres en üst düzeyde başarılı olmanızı sağlar. Kendinizle ilgili olumsuz düşünmeyin.

     Bu sınavlara hazırlanırken yaşadığınız bir takım sıkıntılar mutlaka olmuştur. Sizler hedeflerinize ulaşmak için ortaya koyduğunuz çabanın, harcadığınız emeğin, gösterdiğiniz fedakârlıkların karşılığını almayı hak ediyorsunuz.

Unutmayınız ki, sonuç ne olursa olsun öğretmenleriniz ve velileriniz olarak bizler daima sizlerin yanında olacağız. Sizinle övünüyor, gurur duyuyor ve geleceğimize güvenle bakıyoruz.

Hepinizi sevgiyle kucaklıyor başarılar diliyorum.

     Sayın Veliler;

            Çocuklarımız, ülkemizin yarınları, temel gücümüz ve kaynağımızdır. Onların eğitim süresi boyunca daima desteğe ihtiyaçları olacaktır. Çocuklarımızın üzerine titreyerek onlara doğru rehberlik yapmak, her zaman yanlarında olduğumuzu hissettirmek, doğru adımlar atmalarını sağlamak eğitimli ve üretken bireylerin oluşturduğu toplumla mümkün olabilmektedir.

               Çocuklarımızın başarılı olmasında en büyük görev anne ve babaya düşmektedir. Öğrencilerimizin uzun çalışma maratonu sonunda yaşamlarını şekillendirmek için Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş 1. dönem 8. sınıf ortak sınavlarında başarılı olmaları en büyük dileğimizdir. Bu dönemde çocuğunuzu iyi olduğu konularda cesaretlendirip olumlu özelliklerini vurgulamalısınız. Bu çocuğunuzun güven duygusunu pekiştirecek, yapabileceğine ve başarabileceğine ilişkin inanç oluşturmasında etkili olacaktır. Unutmayın siz çocuğunuza güvenirseniz çocuğunuz da kendisine güvenecektir.

                Bu vesileyle öğrencilerimizi yetiştiren ve onlara emek ve destek veren tüm öğretmenlerimiz ile ailelerine teşekkür ediyor, ortak sınavlara girecek öğrencilerimize başarılar diliyorum.

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No 9 Artuklu / Mardin - 0482 212 12 58

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.