MARDİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SARI’NIN YARIYIL MESAJI

SARI’NIN YARIYIL MESAJI

     Milli Eğitim Müdürümüz Yakup SARI, 2016-2017 eğitim öğretim yılının ilk döneminin sona ermesi dolayısıyla mesaj yayımladı.

     SARI mesajında, 2016-2017 eğitim-öğretim döneminin birinci bölümünü tamamlayarak, yönetici, öğretmen, öğrenci ve velilerle yarıyıl tatiline girmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek 20 Ocak 2017 tarihinde İlimiz genelinde 10.806 öğretmenimizin görev yaptığı 1.076 Eğitim kurumumuzda, öğrenim gören 220 Bin öğrencimiz karne alacak dedi.

     Yeterli başarıyı yakalayamayan öğrencilerin ikinci dönem daha çok çalışarak, daha fazla inanarak gerekli başarı ve hedefi yakalamaları gerektiğini ifade eden SARI, mesajında şu ifadelere yer verdi.

     Sevgili öğrenciler; 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılının I. dönemini tamamlamış bulunuyoruz. Bir dönem boyunca yeni bilgi ve becerilerle birçok şey öğrendiniz, fazlasıyla, eksiğiyle biten bu dönemin sonundaki yarıyıl tatilinizde iyice dinlenmenizi, bedensel aktivitelere katılarak zihinsel yorgunluğunuzu atmanızı tavsiye ediyorum. Netice ne olursa olsun Hayat Devam Ediyor. Öğretmenleriniz ve yöneticileriniz olarak sizlerden, her günü fırsat bilerek verimli, güzel bir tatil dönemi geçirmenizi ve ikinci döneme enerjik ve umut dolu bir başlangıç yapmanızı bekliyoruz.

     Değerli Öğretmenler; Türlü fedakârlıklar ve üstün gayretlerle bir dönem boyunca öğrencilerimize en iyiyi, en doğruyu öğretmeye çalıştınız ve yoruldunuz. Bu yorgunluğun kutsal bir yorgunluk olduğunu yıllar sonra öğrencilerinizi güzel yerlerde görünce daha iyi anlayacaksınız. Yarıyıl tatilinde öğrencilerimizin zihin yorgunluğunu atabilmeleri için ödev vermek yerine bedensel aktivitelere katılmaları için öğrencilerimizi destekleyiniz ve teşvik ediniz. Sizlerle bu kutsal görevde, daha güzel bir gelecek için yan yana yürümekten onur duyduğumu ifade eder verdiğiniz emekler için şahsım, kurumum ve Mardin halkı adına teşekkür ederim.

     Sayın Veliler; Bir dönem boyunca sizlerde öğrencilerinizle birlikte yoruldunuz, sevindiniz veya üzüldünüz. Unutmayın alınan karneler öğrencilerinizin durumunu gösterdiği gibi sizi de yansıtmaktadır. Bu karnelerden bizler de eksikliklerimizi çıkarıp telafi etmeliyiz. Çocuklarınızın başarısızlıklarını bir sorun haline getirmeyip, bunun çözümü için çaba sarf etmeniz yerinde olacaktır. Tatil boyunca öğrencilerimizin faydalı zamanlar geçirebilmeleri için onlara yardımcı olunuz. Bu vesileyle tüm öğrencilerimize, öğretmenlerimize iyi tatiller dilerim.

     Bu duygu ve düşüncelerle sevgili öğrencilerimize ve öğretmenlerimize iyi tatiller diliyorum.

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No 9 Artuklu / Mardin - 0482 212 12 58

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.