MARDİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Şehit Pilot Teğmen Ayfer Gök Ortaokulu’nda ‘4006 Bilim Fuarı’ açılışı yapıldı.

Şehit Pilot Teğmen Ayfer Gök Ortaokulu’nda ‘4006 Bilim Fuarı’ açılışı yapıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı ile TÜBİTAK arasında imzalanan ve TÜBİTAK Bilim ve Toplum Dairesi tarafından yürütülen “Eğitimde İşbirliği Protokolü” kapsamında ülkemizde bilim kültürünün geliştirilmesine yönelik olarak 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programı açılmıştır.  5-12. sınıfta okumakta olan öğrencilerin öğretim programı çerçevesinde ve kendi ilgi alanları doğrultusunda belirledikleri konular üzerine araştırma yaparak, araştırmalarının sonuçlarını sergileyebilecekleri, öğrenciler ve izleyiciler için eğlenerek öğrenebilecekleri bir ortam oluşturmayı amaçlayan TÜBİTAK Bilim Fuarları, 2014-2015 Eğitim-Öğretim yılı için 1 Mart - 12 Haziran 2015  tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Bu kapsamda Şehit Pilot Teğmen Ayfer Gök Ortaokulu’nda ‘4006 Bilim Fuarı’ açıldı. Fuarın açılışına İl Milli Eğitim Müdür Vekili A. Vasi Ete, Mardin Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Özel, Mardin İl Jandarma Alay Komutanı Albay Alaaddin Karsavuran, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Artuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü, şube müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı. 
İl Milli Eğitim Müdür Vekili A. Vasi Ete ve davetliler fuar alanını gezerek mucit öğrencilerin hazırladıkları projeler hakkında bilgi aldı.
Müzik öğretmeni yönetimindeki okul korosunun sunmuş olduğu şarkıların ardından folklor ekibi gösterisi davetlilere keyifli anlar yaşattı. Fuar iki gün boyunca ziyarete açık olacaktır.

 

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No 9 Artuklu / Mardin - 0482 212 12 58

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.