MARDİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“SİYER BİLGİ YARIŞMASI” BİLGİLENDİRME TOPLANTILARINA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ SAYIN YAKUP SARI DA KATILDI.

“SİYER BİLGİ YARIŞMASI”  BİLGİLENDİRME TOPLANTILARINA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ SAYIN YAKUP SARI DA KATILDI.

İlki Artuklu ’da Atatürk Kültür Merkezinde, Artuklu, Yeşilli ve Ömerli’de görev yapan , öğleden sonra da Kızıltepe’de Halk Eğitim Merkezinde Kızıltepe’de  görev yapan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ve İHL Meslek Dersleri öğretmenlerine yönelik  yapılan Siyer Bilgi Yarışması bilgilendirme toplantılarına İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yakup SARI da katıldı.

Bilgilendirme ve istişare toplantısı, İl Milli Eğitim Müdürlüğünün gerçekleştirmekte olduğu, “ BİR KİTAP BİR ADIM” ile “Okullar Arası Siyer Bilgi Yarışmaları”nı tanıtan sinevizyon gösterimiyle başladı. Kızıltepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali AZ bir selamlama konuşması gerçekleştirdi.

Daha sonra kürsiye gelen Yakup SARI, “Öğrencilerimiz için, başarı için, gece gündüz herkesin koşturması gerektiğini, kendisinin ilk önce öğretmenlerin bir kardeşi olduğunu, sonra amirleri olduğunu, hizmet için mesai mefhumu olmadan hazır olduğunu vurgulayarak, eğitimde en büyük hedeflerinin elinden ve dilinden emin olunan, faydalı bireyler yetiştirmek olduğunu belirtti. SARI, ayrıca, İl Milli Eğitim tarafından sahiplenen ve projenin bir ayağı oldukları “Her Sınıfın Bir Yetimi Var” projesine büyük önem verdiklerini, bu konuda öğretmenlerden çok şey beklediğini de ifade etti.

Daha sonra kürsüye gelen Din Öğretiminden sorumlu İl Milli Eğitim Şube Müdürü  Abdurrahim OMUK, yarışmalarla ilgili genel bilgilendirme yaptı. Daha önce okullarda tespit edilen, İyi örnekleri, öğretmenlerle paylaşan OMUK, toplantıya katılan öğretmenlerin okullarında gerçekleştirdikleri özgün çalışmaları da not etti.

 

Kızıltepe’de yapılan toplantıda Halk Eğitim Müdürü Hadi GÖKDEMİR, İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup SARI’ya bir tablo hediye etti.  SAYIN SARI bu inceliğinden dolayı SN GÖKDEMİR’e teşekkürlerini sundu. Toplantıda Teftiş kurulu Başkanı Zeyni TEKER ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Selahattin GÖNENÇ de hazır bulundu.

 

29-03-201629-03-201629-03-201629-03-2016

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No 9 Artuklu / Mardin - 0482 212 12 58

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.