MARDİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ULUSLAR ARASI ALANYA ALTIN KEPÇE YEMEK YARIŞMASINDA MARDİN’İN GURURU

ULUSLAR ARASI ALANYA ALTIN KEPÇE YEMEK YARIŞMASINDA MARDİN’İN GURURU

Uluslar arası Alanya Altın Kepçe Yemek Yarışmasında dereceye girerek ödül almaya hak kazanan Mehmet Nur BİLBAY’ı Mardin İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Mevlüt KUNTOĞLU makamında kabul ederek öğrenciyi tebrik etti ve başarılarının devamını diledi.

   

Altın Kepçe Turizm ve Aşçılar Derneğinin her yıl geleneksel olarak düzenlediği ALANYA ALTIN KEPÇE YEMEK YARIŞMASI bu yıl uluslar arası etiketiyle WACS jurilerinin gözetiminde ve ünlü şeflerin katılımıyla 24-25-26 Ekim 2014 tarihlerinde Alanya Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. Sunuculuğunu Elif KOKMAZ’ın yaptığı yarışmaya onur konuğu olarak Oktay AYMEK katıldı.Yarışmaya 11 ülkeden jüri üyeleri iştirak etti. Talsi (Letonya), Trakai (Litvanya) ve Murmansk’tan (Rusya) da dünyaca ünlü aşçılar yarıştığı festivalde 9 ülkeden yaklaşık 400 şef ve öğrenci aşçı 31 farklı kategoride becerilerini gösterdi. Yarışmaya Mardin Evliya Çelebi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden katılan son sınıf öğrencisi Mehmet Nur BİLBAY Reng-i Mezopotamya adlı yemeğiyle 2. Olup bronz madalya almaya hak kazandı. 

 

Vali Ozan Caddesi Hükumet Konağı /MARDİN - 0482 212 12 58

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.