MARDİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YAKUP SARI´DAN YGS MESAJI

YAKUP SARI´DAN YGS MESAJI

     12 Mart 2017 tarihinde yapılacak olan Yüksek Öğretime Geçiş (YGS) Sınavına ilişkin İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup SARI’nın yayınladığı mesajda:

     İlimizde, şu anda 12. sınıfta okuyan toplam 15.231 öğrenci ile sınava başvuru yapan mezunlardan oluşan yaklaşık 26000 adayın 110 sınav merkezinde sınava girmesi beklenmekte olup bu sene Yüksek Öğretime Geçiş Sınavında bazı değişikliklerin/ düzenlemelerin yapılmış olması dolaysıyla sınavın sorunsuz geçmesi adına bazı önemli hususlara dikkat çekmek istiyorum.

     12 Mart 2017 Pazar günü yapılacak olan YGS saat 10.00’da başlayacak olup tüm adaylarımızın en geç 09.45’te sınav binasında olması gerektiği ve saat 09.45’ten sonra gelen adayların sınava alınmayacağı husussunun altını çizmek isterim. Bununla birlikte adaylar sınava girerken yanlarında sınava giriş belgesiyle birlikte T.C Nüfus Cüzdanı/ Kimlik Kartı veya Geçici Kimlik Belgesi,  süresi geçerli pasaport belgelerinden birini bulundurmaları gerekmektedir. Ayrıca ÖSYM tarafından adaylara verilen kalem, silgi gibi kırtasiye malzemelerinin sınav sonunda adaylar tarafından okul idaresine gönüllü bir şekilde teslim edilmesi durumunda söz konusu kırtasiye malzemelerinin ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırılacağını belirtmek istiyorum.

     Sevgili Öğrenciler,

     06.03.2017 ile 10.03.2017 tarihleri arasında İlimize bağlı Artuklu, Kızıltepe, Nusaybin, Midyat, Ömerli, Savur, Dargeçit, Mazıdağı, Derik ve Yeşilli İlçelerimizde YGS’ye girecek olan 12. Sınıf öğrencilerimize yönelik Moral-Motivasyon ve Sınav kaygısıyla ilgili yapılan “İl Müdürümüz YGS’ye Girecek Öğrencilerle Buluşuyor”  adlı etkinliğimizle sizlerle bir araya gelmiş; rehber öğretmenlerimizin sunumu ve müzik dinletisiyle sınav öncesi sizlerin yanında olduğumuzu, bizler için çok değerli olduğunuzu vurguladık.

     Yarınlarımızın teminatı olan siz kıymetli öğrenciler, Üniversiteli olma yolunda bir dönüm noktası olan Yüksek Öğretime Geçiş Sınavına 12 Mart 2017 Pazar günü girecek olan siz kıymetli gençlerin, bugüne kadar bu amaçla yapmış olduğu çalışmalar neticesinde Allah’ın izniyle güzel sonuçlar elde ederek hedeflediğiniz sonuca ulaşmanızı canı gönülden temenni eder, hepinize başarılar dilerim.

     Kıymetli Öğretmenler,

      Geleceğinizin teminatı olan öğrencilerimizin yetişmesinde göstermiş olduğunuz fedakarlıklar dolayısıyla hepinize teşekkür eder, YGS’de görev alan öğretmenlerimize başarılar dilerim.

      Muhterem Veliler,

      Gençliğimizin mutluluğu için bugün siz kıymetli velilere düşen, her sonuçta evlatlarımızın yanında olacağımızı bir kez daha onlara hatırlatarak onları cesaretlendirmek ve kendilerine güvenmeleri noktasında katkıda bulunmaktır.

     Son olarak özellikle sınav süresince özellikle sürücülerimizin, sınav merkezlerine yakın iş yerlerimizin ve diğer vatandaşlarınızın sınavın selameti adına gerekli hassasiyeti göstermelerini istirham eder, sınava girecek tüm öğrencilerimize başarılar dilerim. 

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No 9 Artuklu / Mardin - 0482 212 12 58

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.