MARDİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2023 2024 Okulum Temiz Belgelendirme Programı

2023 2024 Okulum Temiz Belgelendirme Programı

2023 2024 Okulum Temiz Belgelendirme Programı

1. "Okulum Temiz Belgelendirme Başvuru Formu" http://merkezisgb.meb.gov.tr/belgelendirme/  adresinden doldurularak başvuru yapılacaktır.

 

2. Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Kılavuzu muhakkak okul idarecileri tarafından incelenmeli ve özümsenmelidir. Güncel Kılavuz için tıklayınız.

 

3. Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Kılavuzu Öz değerlendirme Soru Listesi okul müdürü tarafından incelenerek okulunuzun koşullarına uygun şekilde doldurulup sisteme yüklenmelidir. Eğer (BU/büyük uygunsuzluk) durumu mevcutsa Bu konuyu iyileştirme yoluna gidilmelidir. Öz değerlendirme soru listesi doldurulrken formda bulunan DOKÜMANTASYON KAYITLARI/UYGULAMALAR kısmına gerekli açıklamalar mutlaka yazılmalıdır.

 

4. Risk Değerlendirme Raporu hazırlanılarak sisteme yüklenilmelidir. Sisteme yüklenecek Risk Değerlendirme Raporu kurumunuzun MEBBİS İSGB modülünde bulunmalıdır aksi halde başvurunuz reddedilecektir. Kapsamlı bir risk değerlendirme formu örneği için tıklayınız.

 

5. Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Eylem Planı hazırlanıp sisteme yüklenmelidir. Rapor örneği, Aşağıda 3 nolu dosya örneğinde mevcuttur

 

6. Temizlik Dezenfeksiyon Planları / Talimatları hazırlanıp sisteme yüklenecektir. Rapor örneği, Aşağıda 3 ve 5 nolu dosya örneğinde mevcuttur

 

7. Standart Enfeksiyon Kontrol Önlemleri'(SEKÖ)ne ait kayıtlar hazırlanıp sisteme yüklenecektir. Bunlar; Eylem Planı, Görevlendirme Yazısı, Öğretmen, Öğrenci ve çalışan Eğitimi Formu, Veli Bilgilendirme ve Taahhütname Formu, Temizlik ve Dezenfektasyon Formu, Kişisel Koruyucu Donanım Zimmet Formu, Antiseptik Kontrol Formu, Kontrol Önlemleri Formu, Ziyaretçi ve Tedarikçi Taahhütname Formu, Güvenlik Görevlisi Taahhütname Formu, Tehlike Unsurları Formu, Temizlik Takip Formu, Eğitim ve Kayıt Planı vs. Rapor örnekleri, Aşağıda 3 ve 4 nolu dosya örneğinde mevcuttur.

 

8. Bulaş Bazlı Önlemlere (BBÖ) ait kayıtlar hazırlanıp sisteme yüklenecektir. Bunlar; Eylem Planı, Salgın Acil Durum İletişim Formu, Salgına Bağlı Pozitif Teşhis Devamsızlık Formu vs. Rapor örnekleri, aşağıdaki 3 nolu dosya içinde mevcuttur.

 

NOT: Paylaşılan örnek evraklar kurumlarımıza örnek oluşturması amacıyladır. Başvuru yapacak kurumlar kendi formlarını oluşturmakla yükümlüdür.

 

NOT:  Resmi kurumlarımız, başvurularını http://merkezisgb.meb.gov.tr/belgelendirme/Basvuru.aspx adresinden yapacaktır.

         Özel Okul/Kurumlar Türk Standartları Enstitüsü (TSE ) ile iletişime geçmelidir. 

NOT: Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Kılavuzu Öz Değerlendirme Soru Listesi ve Formlar Doldurulurken Dikkat Edilecek Hususlar İçin Tıklayınız

 

Dosya Örnekleri

 

 

1 Salgın hastalıklardan korunma önlemleri bilgilendirme afiş örnekleri için tıklayınız.

2 Öğretmen Veli Öğrenci Bilgilendirme Rehberleri için tıklayınız.

3 Başvuru Ekranına Okul Tarafından Yüklenecek Evrak Örnekleri için tıklayınız.

4 Talimat Örnekleri için tıklayınız.

5 Okul tarafından asgari asılması gereken afiş örnekleri için tıklayınız.

Okulum Temiz Belgesi Başvuru ekranına ulaşmak için tıklayınız.

Okulum Temiz Belgesi İl Milli Eğitim Müdürlüğü resmi yazılarına ulaşmak için tıklayınız.


Faydalı Linkler


Sağlık Bakanlığı Covid-19 Bilgilendirme Sayfası için tıklayınız.

Sağlık Bakanlığı Covid-19 SAlgın Yönetimi ve Çalışma Rehberi için tıklayınız.

 

12-11-2020

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No 9 Artuklu / Mardin - 0482 212 1258 / 0482 212 3775 / 0482 212 6239

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.