MARDİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ARTUKLU HALK EĞİTİMİ MERKEZİ "AİLE OKULU PROJESİ" KAPSAMINDA MUHTARLARLA BULUŞTU

ARTUKLU HALK EĞİTİMİ MERKEZİ

81 ilde yaygınlaştırılan ve bugüne kadar 1 milyon 250 bin ailenin eğitim aldığı Aile Okulu Projesi ile anne babalara; sosyal beceri, aile içi iletişim yönetimi, teknoloji kullanımı, ahlaki gelişim, stres yönetimi, sağlıklı beslenme, çevre ve ilk yardımın aralarında bulunduğu 14 farklı konuda destek sağlanıyor.

Bakanlığımızca Ağustos ayından bu yana yürütülmekte olan Aile Okulu Projesi kapsamında Artuklu'da 402 öğretmenimiz ile 5.230 velimize, Mardin genelinde ise 1.546 öğretmenimiz ile toplam 18.642 velimize "sosyal ve duygusal beceri gelişimi, aile içi iletişim becerileri, akran ilişkileri, bilinçli ve güvenli teknoloji kullanımı, çatışma ve stres yönetimi, bağımlılık, ahlaki gelişim, sağlıklı beslenme ve fiziksel aktivite" başlıkları üzerine 44 saatlik bir eğitim verildi.

İçeriği sürekli güncellenen ve farklı kesimlerden birçok kişiye ulaştırılan eğitimlere muhtarlar da dâhil edildi. Aile Okulu Projesiyle belirlenen 14 alanda Türkiye'nin dört bir yanında muhtarlara dersler veriliyor. Bu kapsamda Artuklu Halk Eğitimi Merkezimiz, Artuklu'da görev yapan tüm muhtarlarımızla bir araya geldi.

Toplantıya Artuklu Kaymakamı Sayın Mesut Tabakcıoğlu, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat Demir, Artuklu İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Emin Duyan ile Artuklu ilçemizde görev yapan 90 muhtarımız katılım sağladı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat Demir yaptığı açıklamada "Öğrenme insan yaşamının tamamını ilgilendirir. Özellikle bilim ve teknolojinin geliştiği, dijitalleşme ve yeniliklerin arttığı bir çağda; dün öğrendiğimiz bir şey, bugün önemini yitirebiliyor. Bu yüzden kendimizi daima güncel tutmamız lazım. Her an yeni fikirlere, değişikliklere açık olmamız lazım. Eğitim aileden başlar. Çocuğun ilk öğretmeni anne, babasıdır. Aile kutsaldır, toplumun temelidir. Ancak aile yapısı sağlam olan bir toplum güçlü olur. Bakanlığımız bu farkındalıkla aile müessesesine eğilmeye başladı. Bu kapsamda tüm velilerimize ulaşmaya çalışıyoruz çünkü öğretmen tek başına eğitim süreçlerinin, sistemlerinin üstesinden gelemez. Anne, baba, aile eğitimin temelidir. Bugün aile ile okul, vatandaş ile kamu arasında önemli bir köprü görevi gören siz değerli muhtarlarımıza bu hususta çok önemli sorumluluklar düşmektedir." ifadelerini kullandı.

 

20-01-202320-01-202320-01-202320-01-202320-01-2023

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No 9 Artuklu / Mardin - 0482 212 1258 / 0482 212 3775 / 0482 212 6239

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.