MARDİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ARTUKLU İLÇESİ MUHTARLARIMIZLA "MESLEKÎ EĞİTİMİ MERKEZİ PROGRAMI TANITIM VE BİLGİLENDİRME TOPLANTISI" DÜZENLEDİK

ARTUKLU İLÇESİ MUHTARLARIMIZLA

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat DEMİR başkanlığında Artuklu ilçesi muhtarlarımız ile "Mesleki Eğitimi Merkezi Programı Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantısı" gerçekleştirildi.

Artuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin DUYAN ile Mesleki ve Teknik Eğitim Hizmetleri Şube Müdürü İbrahim KÖPÜRÜR'ün de katıldığı toplantı, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat DEMİR'in başkanlığında Artuklu Halk Eğitim Merkezi Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Artuklu ilçemizde görev yapan muhtarlarımızın katıldığı programda ilk olarak "Mesleki Eğitimi Merkezi Programı" konusunda bir sunum gerçekleştirildi. Ardından muhtarlarımızın konu ile ilgili soru ve görüşleri alınarak mesleki eğitimin yaygınlaştırılması hususunda iş birliğinin önemine değinildi. Muhtarlarımızın, eğitim ve öğretim faaliyetlerinin sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesinde çok önemli bir rolünün olduğunu ifade eden Müdürümüz Sayın Murat DEMİR; her okulumuzun nihayetinde bir mahallede, köyde, beldede olduğunu anımsatarak muhtarlarımızın bizler için çok önemli bir paydaş olduklarını dile getirdi. Toplantıda ayrıca;

  • Öğrenci, öğretmen ve velilerimizin yanında olan muhtarlarımızın, soru ve sorunların çözümlenmesinde çok önemli bir rollerinin olduğu,
  • Okul öncesi eğitimde okullaşma oranının, muhtarlarımızın iş birliği ile arttırılabileceği,
  • Okul ve okul çevresi düzenlemelerinde muhtarlarımızın katkılarının çok kıymetli olduğu,
  • Özellikle taşımalı eğitim hizmeti sağlayan okullarımızda, muhtarlarımızın katkılarının çok değerli olduğu

hususları üzerinde duruldu.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat DEMİR'in, iş birliği ve destekleri için tüm muhtarlarımıza teşekkürlerini iletmesi ile toplantı sonlandırıldı.

 

27-01-202227-01-202227-01-2022

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No 9 Artuklu / Mardin - 0482 212 1258 / 0482 212 3775 / 0482 212 6239

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.