MARDİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ARTUKLU MEHMET AKİF NUHOĞLU ANADOLU LİSESİNİ ZİYARET ETTİK

ARTUKLU MEHMET AKİF NUHOĞLU ANADOLU LİSESİNİ ZİYARET ETTİK

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat Demir, Artuklu İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Emin Duyan ile birlikte Artuklu Mehmet Akif Nuhoğlu Anadolu Lisesini ziyaret ederek öğrenci ve öğretmenlerimizle bir araya geldi.

Ziyaretleri esnasında, okulumuzda yürütülen eğitim öğretim faaliyetleri ile ilgili okul idarecilerimiz ve öğretmenlerimizden bilgi alan İl Müdürümüz; emekleri için öğretmen ve idarecilerimize teşekkür ederek "Değerli meslektaşlarım, hep birlikte dolu dolu bir dönemi geride bırakıyoruz. Birlikte pek çok yeni şey öğrendiğimiz, farklı tecrübeler edindiğimiz, kişisel ve mesleki deneyimlerimizi renklendirdiğimiz güzel bir dönem geçirdiğimizi düşünüyorum. Sizler her zamanki gibi büyük gayret ve fedakârlıkla evlatlarımıza en güzel şekilde rehberlik ettiniz. Onları hayata hazırlamanın kolay olmadığını hepimiz biliyoruz. Ama tüm bu anlamlı gayret ve fedakârlık, öğrencilerimizin üzerinde çok güzel izler bırakıyor. Bu izleri, gerçek hazinelerimiz olan evlatlarımızın gülen gözlerinde görmek hepimizi daha mutlu ve daha umutlu kılıyor. Ancak samimiyet, sabır ve gayretin sağlayabileceği bu güzel hisleri bizlere yaşattığınız için sizlere minnettarız. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyor, iyi bir tatil dönemi geçirmenizi umuyorum." ifadelerini kullandı.

Öğrencilerimizle sohbetlerinde onlara yarıyıl tatilinde neler yapmayı planladıklarını sorarak  planlı çalışmayı ihmal etmemelerini ve bol bol kitap okumalarını öneren İl Müdürümüz; "Pek çok şey öğrendiğimiz uzun bir eğitim döneminin sonuna geldik. Bu süreçte elbette sizler de biraz yoruldunuz, şimdi bu yorgunluklarımızı giderebileceğimiz kısa bir mola vereceğiz. Bu mola esnasında yeni şeyler öğrenmekten ve deneyimlemekten uzak kalmayın sevgili gençler. İlgi duyduğunuz bir alana yoğunlaşın. Mesela sevdiğiniz bir spora, sanatsal aktiviteye ya da zekâ oyununa hatırı sayılır bir mesai ayırın. Daha önce okumadığınız yazarlarla, eserlerle tanışın. Şiirler okuyun, hikâyeler yazın, belgeseller izleyin. Sevdiklerinizle vakit geçirin, yeni yerler görün, yürüyüşler yapın, yeni bir dili tanımaya ve öğrenmeye çalışın. Böylece hem dinlenmiş hem de yenilenmiş olacaksınız. Tüm güzel ve güçlü enerjinizle ikinci dönemde tekrar görüşmek temennisiyle hepinize iyi bir tatil dönemi diliyorum." dedi.

18-01-202318-01-202318-01-202318-01-202318-01-202318-01-202318-01-202318-01-202318-01-2023

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No 9 Artuklu / Mardin - 0482 212 1258 / 0482 212 3775 / 0482 212 6239

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.