MARDİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ARTUKLU ÜNİVERSİTESİ İLE “2023 EĞİTİM VİZYONU” TOPLANTISI YAPILDI

       ARTUKLU ÜNİVERSİTESİ İLE “2023 EĞİTİM VİZYONU” TOPLANTISI YAPILDI

  

 Mardin il Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile Mardin Artuklu Üniversitesi arasında 2023 eğitim vizyon belgesi çerçevesinde işbirliği toplantısı Artuklu Üniversitesi’nde yapıldı.

Toplantıya, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup SARI, Müdür Yardımcılarımız, Şube Müdürlerimiz, Artuklu Üniversitesi Rektör Yardımcıları  Prof. Dr. Mücahit KAÇAR, Prof. Dr. Abdurrahman EKİNCİ, Eğitim Bilimleri Bölüm Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Faysal ÖZDAŞ ile Fakülte ve Yüksekokulların akademisyenleri katıldı.

  İl Milli Eğitim Müdürü Yakup SARI, “‘2023 Eğitim Vizyonu’ ile eğitimde bir dönüşüm ve değişim sürecinin başladığını; öğretim programlarının değerlendirilmesi, içeriklerinin öğretmenlere tanıtılması, öğretmenlerin eğitimi gibi konularda Artuklu Üniversitesi ile işbirliği çerçevesinde çalışacaklarını söyledi.” Sarı, Ayrıca “Eğitimin tüm paydaşları ile etkili bir işbirliği sağlandığında, toplumun tüm kesimlerine daha iyi bir gelecek sunabileceğimizi, Bakanlığımızın hazırladığı 2023 vizyon belgesi çerçevesinde bütünleşik bir işbirliğiyle birlikte bu değişim ve dönüşümü gerçekleştireceğimize inandığını; Bugünde bunun için Sayın Dekanımız ve çok değerli hocalarımızla birlikte bu işbirliğini somutlaştıracak adımlar attığımızı, İlerleyen aşamalarda, belirlenen başlıklarda kurulacak ortak komisyonlarla çalışmalarımızı daha üst seviyelere çıkarılacağını söyledi”

 Artuklu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mücahit KAÇAR  “Eğitimin bir ülke meselesi olduğunun ve Yüksek Öğretim Kurumunu temsilen fakültelerimiz bu meseleye imza attığını belirtti. Mardin’de eğitim-öğretimi daha ileri taşıma konusunda üzerlerine ne düşerse yapmaya hazır olduklarını ve tüm imkanlarıyla eğitim- öğretim faaliyetlerinde İl Milli Eğitim Müdürlüğünün yanında olacağız” dedi.

‘Eğitimde İş Birliği ile Eğitim, Fen ve Sosyal Bilimler alanlarında yetişmiş bireylerin bilimsel birikimlerinin, ortaöğretim kurumlarındaki öğrenci ve öğretmenlerle paylaşılması, toplumun yaşam kalitesini artırmaya yönelik yeni fikirler üretilmesine imkan sağlanması amaçlanıyor. 

14-02-201914-02-201914-02-201914-02-201914-02-2019

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No 9 Artuklu / Mardin - 0482 212 1258 / 0482 212 3775 / 0482 212 6239

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.