MARDİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ARTUKLU'DA GÖREV YAPAN ADAY ÖĞRETMENLERE BİLGİLENDİRME TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

ARTUKLU'DA GÖREV YAPAN ADAY ÖĞRETMENLERE BİLGİLENDİRME TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İlimize sözleşmeli öğretmen olarak ataması yapılan aday öğretmenlerin iş ve işlemleri ile ilgili Artuklu 75. Yıl Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonu'nda toplantı gerçekleştirildi. İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat Demir başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya; Artuklu İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Emin Duyan, ilçemizde görev yapan şube müdürlerimiz ve aday öğretmenlerimiz katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat Demir, sözleşmeli aday öğretmenlerimize hitaben gerçekleştirdiği konuşmada; "Değerli meslektaşlarım, sizler de biliyorsunuz ki bizim işimiz insanla. Bu nedenle yüklendiğimiz sorumluluk gerçekten büyük ama bir o kadar da kıymetli bir sorumluluk. Evlatlarımızı en güzel şekilde yetiştirmeye çalışıyoruz. İstiyoruz ki her bir evladımız bütüncül bir şekilde kendine yetebilen, donanımlı, çalışkan ve üretken fertler olarak yetişsin. Ama bu özelliklerde isabet ederken milli ve manevi değerlerini bilen, güzel ahlaklı, iyi niyetli ve güçlü karakterlere sahip fertler olmalarını göz ardı edemeyiz. Bizim işimiz insanla derken üzerinde durmak istediğim konu bu. Bir insanın inşası hem his ve fikirlerinin hem hedef ve hayallerinin hem de kişiliğinin tamamını kapsayan, gerçek anlamda özveri ve fedakârlık isteyen bir emek işidir. İşte sizler, öğretmen olarak karşılığı ödenemez bu emek işini icra edeceksiniz. Bu süreçte daha önce yaşamadığınız, alışık olmadığınız, hesaplamadığınız ve hatta hiç aklınıza bile gelmeyen birçok güçlükle karşılaşmanız muhtemel. Ama böyle durumlarda endişe etmenize, korkmanıza gerek yok. Çünkü ihtiyaç duyduğunuz her anda sizden önce bu yollardan geçerek tecrübe edinmiş meslektaşlarımız, okul idarecilerimiz ve bizler yanınızda olacağız. Güçlü bir dayanışmayla zorlukların üstesinden gelecek, el ve gönül birliği içinde gayret ederek güzel ülkemizin güzel evlatlarını birlikte yetiştireceğiz. Hepinizin bu onurlu mesleğin hakkını en güzel şekilde vereceğine tüm kalbimle inanıyorum. Siz genç öğretmenlerimize; çalışmalarınızda ve meslek hayatınızda başarılar diliyorum." ifadelerini kullandı.

Toplantı; sözleşmeli aday öğretmenlerimizin soru, öneri ve taleplerini dile getirmesi ile sonlandı.

 

10-11-202210-11-202210-11-202210-11-202210-11-202210-11-202210-11-202210-11-2022

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No 9 Artuklu / Mardin - 0482 212 1258 / 0482 212 3775 / 0482 212 6239

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.