MARDİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BAKANIMIZ SAYIN ZİYA SELÇUK BAŞKANLIĞINDA "HALK EĞİTİM KURSLARIMIZLA KÖYLERDEYİZ PROJESİ" TANITIM TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

BAKANIMIZ SAYIN ZİYA SELÇUK BAŞKANLIĞINDA

        Bakanlığımız Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından ilimizin de dahil olduğu 8 ilde düzenlenen "Halk Eğitimi Kurslarımız ile Köylerdeyiz Tanıtım Programı" Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK'un katılımıyla gerçekleştirildi.

      Çevrimiçi olarak yapılan tanıtım toplantısına Derik Halk Eğitim Merkezi'nin zeytin ağacı budama kursunun uygulama bahçesinden, açılan kurslara devam eden vatandaşlarımız ve muhtarlarımızla katılan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Memet POLAT, Bakanımızın talimatları doğrultusunda yapılacak çalışmaları değerlendirdi.    

       Bakanlığımızın hedefleri doğrultusunda; ülkemizdeki 995 halk eğitim merkezinde sayısı 3600'ü geçen yaygın eğitim kurs programı kursiyerlerimizin mesleki bilgilerini arttırmayı, istihdam edilmelerini ve ekonomiye katkı sağlamalarını amaçlarken aynı zamanda vatandaşlarımızın kişisel gelişimlerine fırsat sunacaktır. Köylerimizde yürütülen tarım ve hayvancılık faaliyetlerine yönelik olan kurslar vatandaşlarımızın hem ev ekonomisine hem de ülkemizin ekonomik kalkınmasına büyük destek sağlarken bilinçli üretim artacak ve sınırlı kaynaklarımız doğru kullanılacaktır.

       Gerçekleştirilen toplantıda Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK, kursların vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda açıldığını ve açılmaya devam edeceğini belirtti.

       03-03-202103-03-202103-03-2021

 

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No 9 Artuklu / Mardin - 0482 212 1258 / 0482 212 3775 / 0482 212 6239

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.