BARIŞ PINARI HAREKATI SÜRESİNCE EĞİTİM-ÖĞRETİMİN GEÇİCİ SÜREYLE ARA VERİLEN OKULARIMIZDA ARA TATİLDE EĞİTİM ÖĞRETİM DEVAM EDECEK
![BARIŞ PINARI HAREKATI SÜRESİNCE EĞİTİM-ÖĞRETİMİN GEÇİCİ SÜREYLE ARA VERİLEN OKULARIMIZDA ARA TATİLDE EĞİTİM ÖĞRETİM DEVAM EDECEK](/meb_iys_dosyalar/2019_11/15164551_xxxxx.jpg)
"Barış Pınarı Harekatı" süresince eğitim-öğretimin geçici süreyle ara verilen Mardin İlimiz Nusaybin İlçesi'ndeki tüm okullarımız, Artuklu İlçemizde 21 ve Kızıltepe İlçemizde 27 okulumuz 18-22 Kasım 2019 ara tatil süresince normal eğitim kapsamında eğitim-öğretime devam edecektir.
İl Milli Eğitim Müdürü Yakup SARI yapmış olduğu açıklamada: "tüm okul idarelerine verilen talimatta, öğrencilerin derslerinden geri kalmamaları ve okula gelemedikleri iki haftanın kapatılması için telafi eğitimi verilecektir. Öğrencilerimizin ve sivil halkın zarar görmemesi için okullara ara verilmişti. 18-22 Kasım ara tatilleri normal eğitim için değerlendirilecektir. Bu şekilde öğrencilerimiz geri kaldıkları konularda normal seyrine geleceklerdir. "dedi.