MARDİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BİLİM VE SANAT MERKEZLERİMİZİN ÜRETTİĞİ SİPER MASKELER MARDİN BERBERLER VE KUAFÖRLER ODASINA TESLİM EDİLDİ

BİLİM VE SANAT MERKEZLERİMİZİN ÜRETTİĞİ SİPER MASKELER MARDİN BERBERLER VE KUAFÖRLER ODASINA TESLİM EDİLDİ

Çin'in Vuhan Kenti'nden başlayarak tüm dünyayı tehdit etmeye devam eden ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak nitelendirilen Koronavirüs salgınındandan dolayı uzun süredir kapalı olan ve 11 Mayıs itibariyle yeniden faaliyete girecek olan berberler, kuaförler ve güzellik salonlarının işletmeci ve çalışanlarına dağıtılmak üzere İl Milli Eğitim Müdürümüz Şehmus SÜMER tarafından Mardin Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı İbrahim PORDUĞAN'a koruycu siper maskeler teslim edildi.

Siper maskeler, Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya SELÇUK'un talimatları doğrultusunda, koronavirüs (COVID-19) salgınıyla mücadele kapsamında İlimiz Artuklu, Kızıltepe ve Midyat ilçelerindeki Bilim ve Sanat Merkezlerimizde görevli yöneticiler ve öğretmenler tarafından üretildi.

Üretim faaliyetleri kapsamında hazırlanan yüz koruyucu siper maskeler, bugün İl Milli Eğitim Müdürümüz Şehmus SÜMER tarafından ilimizdeki berberler, kuaförler ve güzellik salonlarının siper maske ihtiyacını karşılamak üzere Mardin Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı İbrahim PORDUĞAN'a teslim edildi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz  Şehmus SÜMER, siper maskeler üretildikçe, ilimizde ihtiyaç duyan kamu kurumları ve esnaflara teslim edilmeye devam edeceğini belirtirken Mardin Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı İbrahim PORDUĞAN ise, İl Milli Eğitim Müdürümüz Şehmus SÜMER'e teşekkür ederek teslim alınan siper maskelerin ilimizdeki berberler, kuaförler ve güzellik salonlarına dağıtılacağını söyledi.

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No 9 Artuklu / Mardin - 0482 212 1258 / 0482 212 3775 / 0482 212 6239

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.