MARDİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DEPREM SONRASI TEDAVİSİ HASTANEDE DEVAM EDEN ÖĞRENCİLERİMİZİN EĞİTİMLERİ DE HASTANEDE BAŞLADI

DEPREM SONRASI TEDAVİSİ HASTANEDE DEVAM EDEN ÖĞRENCİLERİMİZİN EĞİTİMLERİ DE HASTANEDE BAŞLADI

2022-2023 eğitim öğretim yılının ikinci dönemi için ilk ders zili 20 Şubat Pazartesi günü çaldı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat Demir ve Artuklu İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Emin Duyan, deprem felaketi nedeniyle Mardin Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavisi devam eden öğrencilerimiz ile ailelerini ziyaret etti. Öğrencilerimizin eğitim öğretim faaliyetlerinden geri kalmamaları amacıyla eğitimlerine hastanede başlandı.

Afetten etkilenen yurttaşlarımızı teker teker ziyaret ederek kendilerine geçmiş olsun dileklerini ileten İl Müdürümüz, ardından yaptığı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Yaşanan deprem ülkemiz açısından büyük bir felaketti. Rabb'im tekrarını bir daha yaşatmasın. Vefat eden kardeşlerimize Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Milli Eğitim Bakanlığımız süreç boyunca sahadaydı ve hala çalışmalarına devam ediyor. Mardin genelinde an itibariyle farklı illerden gelen 529 öğrencimiz okullarımıza kayıt yaptırdı. Mardin Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde 1'i temel eğitimde, 3'ü ortaöğretimde olmak üzere toplam 4 öğrencimiz ve Kızıltepe ilçemizde de 2 öğrencimiz şu anda tedavi görüyor. Öğretmenlerimiz, hastanede tedavi gören çocuklarımızın eğitimine bugün hastane odalarında başladılar. KYK yurtlarında, otellerde, öğretmenevlerimizde çocuklarımızın okul kayıtlarını aldık. Okul öncesi çağındaki çocuklarımızla ilgili olarak da sınıflarımızı açıyoruz. Bize bu kolaylığı sağlayarak destek oldukları için özellikle İl Sağlık Müdürümüz Uzm. Dr. Saffet Yavuz'a, Mardin Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Mehmet Kabak'a ve tüm çalışanlara çok teşekkür ediyorum. Çocuklarımızın eğitimlerini aksatmadan devam ettireceğiz. Bir nebze de olsa yaraları sarmaya çalışacağız. Siz basın mensuplarına da teşekkür ediyorum, tekrar çok geçmiş olsun. Tek yürek olacak ve bu zor günleri hep birlikte atlatacağız."

20-02-202320-02-202320-02-202320-02-202320-02-2023

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No 9 Artuklu / Mardin - 0482 212 1258 / 0482 212 3775 / 0482 212 6239

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.