MARDİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DERİK İLÇEMİZDE GÖREV YAPAN OKUL MÜDÜRLERİ İLE "DURUM DEĞERLENDİRME VE PLANLAMA TOPLANTISI" GERÇEKLEŞTİRİLDİ

DERİK İLÇEMİZDE GÖREV YAPAN OKUL MÜDÜRLERİ İLE

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat DEMİR, 03.03.2022 tarihinde Derik ilçemizde görev yapan okul müdürleri ile bir araya geldi. Derik Öğretmenevinde gerçekleştirilen toplantıda, okullarımızda yürütülen eğitim öğretim faaliyetleri hakkında durum değerlendirmesi ve planlama çalışmaları yapıldı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat DEMİR, ilk olarak Derik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünü ziyaret ederek Derik İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa KAHRAMAN ve şube müdürlerimizden ilçemizde yürütülen eğitim öğretim faaliyetleri hakkında bilgi aldı. İlçe Müdürlüğünde görev yapan çalışanları da ziyaret eden İl Müdürümüz, ardından Derik ilçemizde görev yapan okul müdürleri ile Derik Öğretmenevinde toplantı düzenledi.

Okul müdürlerimiz ile düzenlediği toplantıda eğitim öğretimde hedeflenen başarıya ulaşmanın yolunun el ve gönül birliği ile hareket etmekten geçtiğini belirten İl Müdürümüz, "Çocuklarımız bizim geleceğimiz. Bu yüzden öğrencilerimizin merak eden, araştıran ve sorgulayan kimlikleri bizim için çok önemli. Öğrenmeye dair bu heyecan ve arzularını hep diri tutmalıyız. Kendi yetenek ve yeterliliklerinin farkında, tarihinin idrakinde, güzel ahlaklı, cesur ve çalışkan fertler olarak yetişmeleri için elimizden geleni yapıyoruz. Evlatlarımızın yarına dair güçlü bir dünya tasavvuru, hayalleri ve hedefleri olmalı. Hayallerine ve hedeflerine ulaşabilmeleri için öğretmenleri olarak bizlere düşen görev; çocuklarımızın yanında olarak onlara en güzel şekilde rehberlik etmek ve tüm paydaşlarımız ile iş birliği içinde hareket ederek en iyi sonuca ulaşabilmek için çalışmaktır. Bu anlamda yüklendiğiniz bu ağır ve değerli sorumluluğun farkındayız. Siz kıymetli öğretmenlerimize güvenimiz de desteğimiz de tamdır. Tüm emekleriniz için sizlere teker teker teşekkür ederken bilmenizi isteriz ki atacağınız her adımda yanınızda olacağız." ifadelerini kullandı.

İl Milli Eğitim Müdürümüzün okul müdürleri ile gerçekleştirdiği toplantıda ayrıca;

  • Öğrencilerimizin akademik başarısının arttırılması
  • Öğrencilerimizin kişisel ve sosyal gelişimlerini desteklemek adına yapılan faaliyet ve etkinlikler
  • Öğrencilerimizin kültürel, sanatsal ve sportif becerilerinin geliştirilmesi için yapılan ve yapılması planlanan çalışmalar
  • Okullarımızda yürütülen salgın tedbirleri
  • 8. ve 12. sınıf öğrencilerine yönelik yapılacak çalışmalar
  • Destekleme ve Yetiştirme Kursları
  • Eğitimin tüm paydaşları ile istişare ve iş birliği içinde olunması
  • Okul öncesi eğitimde okullaşma oranlarının arttırılması
  • Taşımalı eğitim ve taşıma kapsamında verilen yemek hizmeti ile ilgili dikkat edilecek hususlar
  • TUBİTAK ve TEKNOFEST çalışmaları

konuları üzerinde duruldu.

 

03-03-202203-03-202203-03-202203-03-202203-03-202203-03-202203-03-2022

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No 9 Artuklu / Mardin - 0482 212 1258 / 0482 212 3775 / 0482 212 6239

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.