MARDİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

EĞİTİM MÜFETTİŞLERİ BAŞKANLARIYLA TOPLANTI DÜZENLENDİ

EĞİTİM MÜFETTİŞLERİ BAŞKANLARIYLA TOPLANTI DÜZENLENDİ

Bakanımız Sayın Mahmut ÖZER'in ifadesiyle "Eğitimde Kalite Güvence Sistemi"nin aktif hale getirilmesi amacıyla teftiş sistemi yeniden yapılandırıldı. Bu yapılanma doğrultusunda 81 il millî eğitim müdürlüğünde eğitim müfettişleri başkanlığı oluşturuldu. Eğitim müfettişleri başkanlarının koordinasyonu ise Teftiş Kurulu Başkanlığı tarafından sağlanacak.

Yeni sisteme göre; rehberlik ve denetim, izleme ve değerlendirme faaliyetlerinin etkili, ekonomik ve verimli yürütülmesini sağlamak amacıyla Bakanlığın hedef, plan ve programları dikkate alınarak Başkanlıkça belirlenen ilkeler doğrultusunda eğitim müfettişleri başkanlıklarınca ilgili yılın 15 Ağustos tarihine kadar 3 yıllık çalışma planı hazırlanarak eğitim müfettişleri başkanının önerisi, il millî eğitim müdürünün uygun görüşü ve valinin onayı ile uygulamaya konulacak. Yürütülen rehberlik ve denetim, izleme ve değerlendirme ile inceleme, soruşturma ve ön inceleme verilerinin yönetimi "e-Teftiş modülü" üzerinden yapılacak.

Yılda en az bir defa olmak üzere Teftiş Kurulu Başkanlığı tarafından 81 ilin eğitim müfettişleri başkanlarıyla "Eğitim Müfettişleri Başkanlar Kurulu Toplantısı" düzenlenecek, alınan kararlar çalışmalardaki koordinasyon ve bütünlüğün sağlanmasında etkili olacak.

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz Eğitim Müfettişleri Başkanı Sayın Süleyman AKIN, yeni teftiş yapılanmasının felsefesi ve işleyiş süreci hakkında MEB Teftiş Kurulu Başkanımız Sayın Metin ÇAKIR'ın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya katılım gösterdi.

22-04-2022

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No 9 Artuklu / Mardin - 0482 212 1258 / 0482 212 3775 / 0482 212 6239

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.