MARDİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

EĞİTİMDE YENİ YAKLAŞIMLAR PANELİ DÜZENLENDİ

EĞİTİMDE YENİ YAKLAŞIMLAR PANELİ DÜZENLENDİ

Milli Eğitim Bakanlığı Stratejik Planlama ve Yönetim Eski Daire Başkanı Mehmet Baki Öztürk tarafından "Eğitimde Yeni Yaklaşımlar" konulu konferans verildi.

Mardin Artuklu Üniversitesi Konferans Salonu'nda düzenlenen konferansa; Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat DEMİR, Artuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin DUYAN, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcılarımız ve  Şube Müdürlerimiz ile  ilimizde görev yapan  öğretmenler ve okul müdürleri katıldı.

Konferansta bir konuşma yapan Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat DEMİR, "Artık eğitimden beklenen, sürekli değişen ve gelişen çevrede sürekli değişmekte olan bireye odaklanmadır. Günümüzde eğitimin, kişilerde girişimci ve yenilikçi olma özelliklerini desteklemesi kaçınılmaz olmuştur. 21. yüzyıldaki değişimlere paralel olarak ülkemizde eğitim hizmetlerinin geleceğini etkileyebilecek değişimlerin neler olduğunu iyi tahlil ederek bu değişimlerin eğitimden beklenen işlevleri nasıl etkilediğini değerlendirebilmek, eğitimle uğraşanlar için kaçınılmazdır." dedi.

Açılış konuşmasının ardından kürsüye gelen Mehmet Baki Öztürk ise "Eğitimin temelini oluşturan sorunları anlamak; sadece kuramcıları değil, aynı zamanda uygulamacıları da ilgilendirmektedir. Bu anlamda, sorunların çözümlemesi, eğitimcilerin kullanacağı yaklaşım ve teknikleri belirleme sürecini kolaylaştırır. Aynı zamanda, sorunların çözümlemesi eğitimin bireyi ve toplumu dönüştürmedeki rolünü tanımlayacak bakış açısına yardımcı olur. Bilgiyi kullanmada düşünebilme becerisi önemlidir. Bilgi çok kolay ulaşılan bir nesne ya da bir birikimdir ama önemli olan o bilgiyi kullanmada fark yapma becerisidir. Eğitimde kendimize sürekli yeni hedefler koymalıyız. Hayata karşı donanımlı olmalıyız. Sen ne isen başkası odur. Kazanan her zaman çözümün bir parçasıdır. Her sorunda bir çözüm görür. Her zaman bir programı vardır. Bu işi senin için yaparım der. Benim işim değil ki demez." ifadelerini kullandı.

Program İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat DEMİR'in, Sayın Mehmet Baki Öztürk'e plaket takdimi ile sonlandı.

 

28-03-202228-03-202228-03-202228-03-202228-03-202228-03-202228-03-2022

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No 9 Artuklu / Mardin - 0482 212 1258 / 0482 212 3775 / 0482 212 6239

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.