MARDİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

EMEKLİ ÖĞRETMENLERİMİZİN ÖĞRETMENLER GÜNÜ'NÜ KUTLADIK

EMEKLİ ÖĞRETMENLERİMİZİN ÖĞRETMENLER GÜNÜ'NÜ KUTLADIK

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat Demir, Artuklu İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Emin Duyan ile birlikte 24 Kasım Öğretmenler Günü ve Haftası münasebetiyle emekli öğretmenlerimizi ziyaret ederek öğretmenlerimize tebrik ve teşekkürlerini iletti.

İlk olarak rahatsızlığı sebebiyle evde tedavi gören ve 41 yıl boyunca eğitim öğretim hizmetinde bulunmuş emekli öğretmenimiz Hakkı Ece'yi evinde ziyaret eden İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Murat Demir, öğretmenimizin Öğretmenler Günü'nü tebrik ederek kendisine şifa temennilerinde bulundu.

Ardından emekli öğretmenimiz Mücessem Çiçek'i evinde ziyaret eden İl Müdürümüz, öğretmenimize meslek hayatı boyunca vermiş olduğu emekler vesilesiyle teşekkür ederek kendisinin Öğretmenler Günü'nü kutladı.

Ziyareti esnasında öğretmenlerimizle hasbihal ederek onların öğretmenlik anılarını dinleyen ve mesleki deneyimlerinden istifade eden İl Müdürümüz, "Emekli öğretmenlerimiz; ömürlerini güzel nesiller, hayırlı evlatlar ve iyi vatandaşlar yetiştirebilmek adına vakfeden kıymetlilerimizdir. Bugün hepimiz öğretmenlerimiz sayesinde iyiyi, doğruyu ve güzeli biliyor; bu değerlerden ayrılmamak için gayret ediyoruz. Onların rehberliği ve hayatımızda bıraktığı izler sayesinde önümüzü görüyor ve sağlam adımlarla ilerliyoruz. Her ne yaparsak yapalım bizleri yetiştiren öğretmenlerimizin haklarını ödeyemeyeceğimizi biliyoruz ama onların olmamızı istediği gibi insanlara faydalı ve iyi fertler olmaya çalışarak öğretmenlerimizi mutlu edebileceğimizin de farkındayız. Bu sebeple yine onların insani ve mesleki tecrübelerinden istifade ediyor ve çalışmaya devam ediyoruz." ifadelerini kullandı.

Nice güzel nesiller yetiştiren tüm emekli öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü'nü kutluyor; kendilerine hayırlı, sağlıklı ve huzurlu bir ömür diliyoruz.

 

24-11-202224-11-202224-11-202224-11-2022

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No 9 Artuklu / Mardin - 0482 212 1258 / 0482 212 3775 / 0482 212 6239

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.