MARDİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“GECEYE YENİLMEYEN HER KİŞİYE, ÖDÜL OLARAK BİR SABAH VE BİR GÜNDÜZ, BİR GÜNEŞ VARDIR.” SEZAİ KARAKOÇ

“GECEYE YENİLMEYEN HER KİŞİYE, ÖDÜL OLARAK BİR SABAH VE BİR GÜNDÜZ, BİR GÜNEŞ VARDIR.” SEZAİ KARAKOÇ

 

               İl Milli Eğitim Müdürü Yakup SARI, 15 Temmuz “Demokrasi ve Milli Birlik Günü” nedeniyle mesaj yayınladı. SARI, mesajında;

               “2016 yılında 15 Temmuz gecesi hain Fethullahçı Terör Örgütünce (FETÖ/PDY), milli irademize, ülkemizin birlik ve beraberliğine ve demokrasiye karşı, hain bir darbe girişiminde bulunulmuştur. Bu hain darbe girişimine karşı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Başaramayacaksınız, milletimizi bölemeyeceksiniz, bayrağımızı indiremeyeceksiniz, vatanımızı parçalayamayacaksınız, devletimizi yıkamayacaksınız, ezanları susturamayacaksınız, bu ülkeye diz çöktüremeyeceksiniz, bu halka boyunduruk vuramayacaksınız, bin yıldır yürüdüğümüz bu yoldan bizi geri döndüremeyeceksiniz, ülkemizi hedeflerinden vazgeçiremeyeceksiniz” tarihi sözleriyle, bağımsızlığı kendine şiar edinmiş aziz milletimizin hissiyatına tercüman olmuş ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın bu çağrısına milletimiz canları pahasına meydanlara akın ederek en güzel cevabı vermiştir. 

            “Allah yolunda öldürülenlere ölüler denilmemesini” emreden bir inancın mensuplarıyız.  Vatanın ve milletin bekası için, şanlı bayrağımızın semalarımızda sonsuza kadar dalgalanması için iman dolu göğüslerini, tanklara, toplara, silahlara siper ederek şehit düşen 249 vatan evladımıza Allah’tan rahmet diliyor, 15 Temmuz gecesi kahramanca mücadele ederken, gazi olan vatan evlatlarına da şükranlarımızı sunuyoruz.” dedi.

 

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No 9 Artuklu / Mardin - 0482 212 1258 / 0482 212 3775 / 0482 212 6239

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.