MARDİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

GURURUMUZ BAHAR'I AĞIRLADIK

GURURUMUZ BAHAR'I AĞIRLADIK

Hayatın zorluklarıyla henüz erken yaşlarda karşılaşan, 11 kardeşin en küçüğü Bahar... Öğretmen Necmi Karataş Özel Eğitim ve Uygulama Okulunda öğrenim gördüğü sırada Bahar'ın hızlı koşması, sınıf öğretmeni Serhat Şahin'in dikkatini çeker. Ardından Bahar'ın il genelinde yarışmalara katılıp Mardin Özel Sporcular Kulübü (MÖSKDER) sporcusu olmasının yolu açılır.   

Bahar; Mardin'deki koşuda birinci olarak Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu (TÖSSFED) tarafından Antalya'da düzenlenen; Özbekistan, Kırgızistan, Azerbaycan ve Kazakistan'dan sporcuların katıldığı atletizm yarışmasında Türkiye 3.sü olarak bizleri gururlandırdı.  

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Murat Demir, Mardin'imizin gururu öğrencimiz Bahar Buluş'u ve öğretmenimiz Serhat Şahin'i ağırlayarak Minik Bahar'a hediye verdi. Başarısından dolayı öğrencimizi tebrik eden İl Müdürümüz, "Bahar, gerçekten ismiyle müsemma bir çocuğumuz. Hayatının erken dönemlerinde bu kadar büyük zorluklarla karşılaşmış olmasına rağmen mücadele etmekten asla vazgeçmemiş ve başarılarına başarı katarak emin adımlarla ilerlemiştir. Antalya'da düzenlenen atletizm yarışmasında Türkiye 3.sü olarak göğsümüzü kabartan öğrencimizi böyle mutlu, azimli görmek bizleri gerçekten mutlu ediyor. Güzel çocuğumuz Bahar'a, en güzel baharları yaşamak nasip olsun. Onu canı gönülden tebrik eder, yeteneğinin gün yüzüne çıkmasına vesile olan ailemize ve öğretmenlerimize teşekkür ederim."    

 

09-01-2023

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No 9 Artuklu / Mardin - 0482 212 1258 / 0482 212 3775 / 0482 212 6239

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.