MARDİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

HAFTA SONU VERİLEN DYK KURSLARINI DENETLEMEK ÜZERE YEŞİLLİ VE ÖMERLİ İLÇELERİMİZDEKİ OKULLARIMIZI ZİYARET ETTİK

HAFTA SONU VERİLEN DYK KURSLARINI DENETLEMEK ÜZERE YEŞİLLİ VE ÖMERLİ İLÇELERİMİZDEKİ OKULLARIMIZI ZİYARET ETTİK

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat DEMİR, hafta sonları öğrencilerimize verilen Destekleme ve Yetiştirme Kurslarını yerinde incelemek için ilçelerimizdeki okulları ziyaret etmeye devam ediyor.

Bu ziyaretler kapsamında 19.02.2022 tarihinde Yeşilli ilçemizdeki okullarımızı, 20.02.2022 tarihinde ise Ömerli ilçemizdeki okullarımızı ziyaret ederek öğrenci ve öğretmenlerimizle bir araya gelen İl Müdürümüz, okul müdürleri ve öğretmenlerimizden devam eden eğitim öğretim faaliyetleri hakkında detaylı bilgi aldı. İdareci ve öğretmenlerimizin özverili çalışmaları sayesinde eğitim ve öğretimin aksamadan devam ettiğini ifade eden İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat DEMİR, fedakârca çabaları için kendilerine teşekkür ederek öğrenciler ve öğretmenlerimiz için her türlü desteği vermeye hazır olduklarını dile getirdi. Özellikle 8. ve 12. sınıf öğrencilerimizin sınavlarına yönelik dikkat edilmesi gereken hususlar üzerinde duran İl Müdürümüz, "Öğrencilerimizin sınavlara hazırlandıkları şu dönemde her anlamda onlara destek olduğunuzun farkındayız. Çocuklarımız için biraz da stresli geçen sınava hazırlık süreçleri, sizlerin rehberliği sayesinde en güzel ve faydalı şekilde tamamlanacak, nihayetinde evlatlarımız için hayırlı başarılarla taçlanacaktır. Bu anlamda bizler, her zaman yanınızda olacağız. İhtiyaç duyduğunuz her an, her konuda bizlere ulaşmanızı istiyoruz ki el ve gönül birliği ile tüm öğrencilerimiz için çalışalım ve geleceğimiz olan evlatlarımız için en güzel eğitim ortamlarını oluşturalım. Tüm çalışmalarınız için sizlere teker teker teşekkür ediyorum." ifadelerinin ardından sınıfları ziyaret ederek öğrencilerimizle bir araya geldi.

Öğrencilerimiz ile gerçekleştirdiği sohbetlerde öğrencilerimize hedeflerini, hayallerini ve sınav hazırlıklarının nasıl ilerlediği soran İl Müdürümüz, sınav kaygılarını nasıl kontrol edebilecekleri hakkında öğrencilerimize tavsiyelerde bulundu. Sınava hazırlık sürecinde, tüm öğretmenlerimizin onların yanında olduğunu belirterek kafalarına takılan tüm konularda öğretmenlerine müracaat edip onların rehberliğinden faydalanmalarını söyleyen İl Müdürümüz, "Sizler bizim için çok değerlisiniz. Bizim bütün gayretimiz, sizlerin güzel bir ahlakla yetişip iyi yerlere gelmeniz için. Aldığınız eğitimle geldiğiniz noktada, ülkemiz ve dünyamız için faydalı çalışmalar yapacağınızı biliyoruz. İnanıyoruz ki sizler sayesinde ülkemiz, her anlamda sürekli daha iyiye ve daha güzele ulaşacak. Bunu çok kitap okuyarak ve çok çalışarak sizler başaracaksınız, bizler de bu süreçte hep yanınızda olacağız." ifadelerini kullandı.

 

20-02-202220-02-202220-02-202220-02-202220-02-202220-02-202220-02-202220-02-2022

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No 9 Artuklu / Mardin - 0482 212 1258 / 0482 212 3775 / 0482 212 6239

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.