MARDİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

HAYIRSEVER İŞ İNSANLARIMIZDAN NUSAYBİN İLÇEMİZE 24 DERSLİKLİ İLKOKUL

HAYIRSEVER İŞ İNSANLARIMIZDAN NUSAYBİN İLÇEMİZE 24 DERSLİKLİ İLKOKUL

Ramos Agro Sanayi ve Tic. Ltd. Şti. kurucusu hayırsever iş insanı Muzaffer Hocaoğlu tarafından Nusaybin ilçemizin Kışla Mahallesi'nde inşa edilecek 24 derslikli ilkokul için protokol imza töreni düzenlendi.

Protokol imza töreninde bir konuşma yapan Mardin Valisi Sayın Mahmut Demirtaş, hayırsever iş insanı Muzaffer Hocaoğlu'na eğitime yapmış olduğu katkılardan dolayı teşekkür etti.

Valimiz Sayın Mahmut Demirtaş, burada yaptığı konuşmada; yapılacak bu okul ile Nusaybinli olan Muzaffer Hocaoğlu'nun doğdukları topraklara borçlarını ödediğini söyledi.

"Rabbim herkese bu borcu ödemeyi nasip etsin. Hepimizin bu millete bu topraklara borcu var. Rabbim onların bahtını açmış." diyen Demirtaş, hayırseverlerin memleketlerine iş insanı olarak hizmet ettiğini belirtti.

Hayırsever iş insanı Muzaffer Hocaoğlu ise Kışla Mahallesi'nde bulunan Cumhuriyet İlkokulunda eğitim öğretim gördüğünü ifade ederek "Mahallemize bir okul yaptırma hayalim vardı. İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat Demir'e bu konuyu açtığımda o da sağ olsun gerekli prosedürleri çok hızlı bir şekilde hallederek bugünkü protokolle bize tahsisini sağlamış oldu. Biz de inşallah memleketimize örnek olacak, orada eğitim görerek bizden daha iyi yerlere gelecek nesilleri yetiştirecek bir okulu yaptırıp yetkililerimize teslim edeceğiz. Bizim amacımız; okulu yapıp teslim etmekten ziyade, devamlı ellerimizin üzerinde olması. Hem kendi fikirlerimizle hem de maddi manevi desteğimizle orada okuyan kardeşlerimizi, evlatlarımızı daha nasıl destekleyebiliriz bundan sonra bunun için çalışacağız. Bundan sonra memleketimizi kalkındırmak için daha fazla neler yapabiliriz onun uğraşında olacağız." diye konuştu.

İl Müdürümüz Sayın Murat Demir, "Güzel şeyler daha da fazla yapılsın istiyorum. Bizler de buna katkı sağlamak yönünde elimizden gelen ne varsa o gayreti veriyor olacağız. Bu bağlamda bizleri hayırseverlerimizle buluşturan Nusaybin Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Ömer Özel'e ve Muzaffer Hocaoğlu Beyefendi'ye Mardin adına teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından, Nusaybin ilçemizin Kışla Mahallesi'nde inşa edilecek 24 derslikli ilkokulun protokolü; Vali Mahmut Demirtaş, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Demir ve Hayırsever İş İnsanı Muzaffer Hocaoğlu tarafından imzalandı.

 

15-11-2022

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No 9 Artuklu / Mardin - 0482 212 1258 / 0482 212 3775 / 0482 212 6239

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.