MARDİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜRK KIZILAY MARDİN KAN BAĞIŞ MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ İLE MÜDÜRLÜĞÜMÜZ ARASINDA GÖNÜLLÜ KAN BAĞIŞÇISI KAZANILMASINA YÖNELİK PROTOKOL İMZALANDI.

TÜRK KIZILAY MARDİN KAN BAĞIŞ MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ İLE MÜDÜRLÜĞÜMÜZ ARASINDA GÖNÜLLÜ KAN BAĞIŞÇISI KAZANILMASINA YÖNELİK PROTOKOL İMZALANDI.

Müdürlüğümüze bağlı resmi/özel eğitim kurumlarında eğitim gören öğrenci, öğretmen, okul personeli ve öğrenci velilerine kan bağışı bilincinin oluşturulması ve gönüllü, düzenli ve bilinçli kan bağışçısı kazanımının sağlanması ile ülkenin ihtiyacı olan kan ve kan ürünlerinin gönüllü, düzenli ve bilinçli kan bağışçılarından karşılanması ve kan bağışı bilincinin toplumda yaygınlaştırabilmesi amacıyla süresiz eğitim döneminde yürütülecek olan protokol kapsamında ilimizde bulunan tüm okul ve kurumlarımızda kan bağışının önemini ve hayat kurtarıcı olduğunu vurgulayarak öğrencilerimizin yardımlaşma ve dayanışma duygularını geliştirmek amacıyla; Müdürlüğümüz ile Türk Kızılay Mardin Kan Bağış Merkezi Müdürlüğü arasında "Gönüllü Kan Bağışçısı Kazanılması ve Bilinçlendirilmesi Faaliyetlerinin Yürütülmesi" ile ilgili işbirliği protokolü imzalandı.

Protokolü Müdürlüğümüz adına İl Müdürümüz Şehmus SÜMER ve Kızılay adına Türk Kızılay Mardin Kan Bağış Merkezi Müdürü Muhibbullah ERKİN imzalamıştır.

 

 

01-07-202001-07-202001-07-2020

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No 9 Artuklu / Mardin - 0482 212 1258 / 0482 212 3775 / 0482 212 6239

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.