MARDİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KIZ KARDEŞLER BİLİM KÖPRÜSÜ ARİZONA'DAN MARDİN'E PROJESİ'NİN AÇILIŞ TOPLANTISI YAPILDI.

KIZ KARDEŞLER BİLİM KÖPRÜSÜ ARİZONA'DAN MARDİN'E PROJESİ'NİN AÇILIŞ TOPLANTISI YAPILDI.

Kız Kardeşler Bilim Köprüsü: Arizona'dan Mardin'e projesinin açılış toplantısı İl Milli Eğitim Müdürü Memet POLAT'ın başkanlığında, Arizona Üniversitesi Astrofizik Bölümü'nde görevli Prof. Dr. Feryal ÖZEL, LEGO Education Academy Robotik&Kodlama Eğitmeni Zeki Devrim SIRDAŞ, ABD Büyükelçiliği Kültür İşleri Temsilcisi İrem Erdemoğlu, Mardin Kültür Derneği Proje Koordinatörü Gülcan KILIÇ, öğrenci ve öğretmenlerimizin katılımı ile gerçekleşti.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Memet POLAT yaptığı açılış konuşmasında: "Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak ilimizdeki öğrenci potansiyelinin doğru kanalize edilmesi adına Fen Bilimleri, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik alanlarını kapsayan STEM çalışmalarına bilhassa da Robotik ve Kodlama alanındaki çalışmalara öncelik veriyoruz, bu alandaki projelerin içinde bulunmak için çalışıyoruz. Bugün ise; Arizona Üniversitesi öğrencileri ile Mardin'deki lise öğrencileri arasında bir bilim köprüsü kurmayı hedefleyen "Kız Kardeşler Bilim Köprüsü: Arizona'dan Mardin'e" projesinin hayata geçirilmesine destek olmak için burada bulunuyoruz.

Robotik ve Kodlama alanında öğrencilerimizi dünya standartlarında yetiştirmek, en büyük arzularımızdandır. Bu sayede ilimizi bilim ve teknoloji alanında daha ileri taşıyacak hamleler yaparak çağın ötesinde bir eğitim-öğretim ortamına sahip olmayı hedefliyoruz. Robotik ve kodlama alanındaki faaliyetler, öğrencilerin analitik düşünme ve problem çözme becerilerini geliştirmek, yaratıcılıklarını artırmak amacıyla son yıllarda eğitim-öğretim müfredatında da yer almaktadır. Projenin kız çocuklarını hedef alması, onları uluslararası bir sürece katarak bir bilim elçisi haline getirmeyi hedeflemesi bizleri ayrıca mutlu etmektedir. Projemizin hayırlara vesile olmasını diler, başarılı sonuçlara ulaşarak Mardin'imize bilim, teknoloji ve eğitim anlamında katkı sağlamasını temenni ederim." dedi.

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No 9 Artuklu / Mardin - 0482 212 1258 / 0482 212 3775 / 0482 212 6239

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.