MARDİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YEŞİLLİ VE SAVUR İLÇELERİMİZDEKİ ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLERİMİZ İLE BİR ARAYA GELDİK

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat DEMİR, okullarımızı ziyaret etmeye devam ediyor.
YEŞİLLİ VE SAVUR İLÇELERİMİZDEKİ ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLERİMİZ İLE BİR ARAYA GELDİK

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat DEMİR, okul ziyaretlerine ilçe ve köylerimizdeki okullarımızı ziyaret ederek devam ediyor.

Günün ilk ışıkları ile birlikte Yeşilli ilçemize bağlı Dereyanı köyündeki Dereyanı İlkokulu/Ortaokulunu ziyaret eden İl Müdürümüz, ilk ders saatinde öğrenci ve öğretmenlerimizin yanındaydı. Okul müdürü ve öğretmenleri ile okulumuzda yürütülen eğitim öğretim faaliyetleri hakkında konuşan İl Müdürümüz, çalışmaları esnasında öğretmen ve yöneticilerimizin ihtiyaç duydukları her türlü desteği sağlayacaklarını ifade ederek emeklerinden dolayı kendilerine teşekkürlerini dile getirdi. Müdürümüz; öğrencilerimiz ile sohbeti esnasında ise gelecek hedefleri ve ders durumları hakkında konuşarak evlatlarımıza olan inanç ve güvenini ifade etti.

Ardından Savur ilçemizdeki okulları ziyaret eden İl Müdürümüz, okullarımızdaki eğitim süreçleri hakkında okul idarecileri ve öğretmenlerimizden bilgi aldı. İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat DEMİR, Savur'da bulunan Mehmet Veysi Erdem Kızılay Anaokulu, Başkavak İlkokulu, Başkavak Ortaokulu, Başkavak İmam Hatip Ortaokulu ve Pınardere Anadolu Lisesini ziyaret ederek tüm sınıf düzeylerindeki öğrencilerimizle bir araya geldi. Öğrencilerimiz ile sohbetleri esnasında, öğrencilerimizin hedeflerini soran İl Müdürümüz; düzenli çalışmanın gerekliliğinden bahsedip Prof. Dr. Aziz Sancar'ın hayatından bazı kesitleri öğrencilerimizle paylaşarak azimli ve kararlı olmaları tavsiyesinde bulundu. Kitap okumanın önemine değinen İl Müdürümüz, kitap okumanın hayal dünyasını genişleten ve hedeflere yaklaştıran bir araç olduğunu ifade ederek aynı zamanda bizleri erdemli birer fert haline getiren kitapların, aslında bugünümüzü ve yarınımızı şekillendirmemizde bizlere rehberlik yaptığını belirtti. Spordan ve sanattan uzak kalmamalarını, kendilerine güvenerek girişimci yönlerini hep canlı tutmalarını söyleyen Müdürümüz, öğrencilerimize çalışmalarında başarılar diledi.

İl Müdürümüzün, okul idarecilerimiz ve öğretmenlerimiz ile yaptığı görüşmelerde ise öğrencilerimiz için yapılan çalışmalar ve okullarımızda yürütülen eğitim öğretim faaliyetleri üzerinde duruldu. Öğrencilerimizin çok yönlü gelişimlerinin önemi hakkında konuşması esnasında evlatlarımızın sanatsal ve sportif faaliyetlerden azami düzeyde faydalanabilmeleri için idareci ve öğretmenlerimizin desteklerini beklediğini ve bu anlamda atılacak her adımda onların yanında olacaklarını ifade eden İl Müdürümüz Sayın Murat DEMİR, öğrencilerimizin; milli ve manevi değerlerimizin idrakinde, çağın gereklerinin farkında, düşünen, araştıran, sorgulayan, bilimsel gelişmelerden haberdar olan bireyler olarak yetişmesinde emek veren öğretmenlerimize teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi.

 

09-02-202209-02-202209-02-202209-02-202209-02-202209-02-202209-02-202209-02-202209-02-202209-02-2022

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No 9 Artuklu / Mardin - 0482 212 1258 / 0482 212 3775 / 0482 212 6239

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.