MARDİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN MURAT DEMİR'İN İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLAMA MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN MURAT DEMİR'İN İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLAMA MESAJI

222 Sayılı İlköğretim ve Eğitim Kanunu'nun 51. Maddesi ile her yıl eylül ayının 2. haftası "İlköğretim Haftası" olarak kabul edilmiştir. Bugün yeni bir eğitim öğretim yılına başlamanın heyecanı ve mutluluğu içindeyiz.

Kıymetli Meslektaşlarım,
"Öğretmenler! Yeni nesli, cumhuriyetin fedakâr öğretmen ve eğitimcileri, sizler yetiştireceksiniz. Ve yeni nesil, sizin eseriniz olacaktır. Eserin kıymeti, sizin maharetiniz ve fedakârlığınız derecesiyle orantılı olarak hayat bulacaktır." sözünden hareketle bundan önce olduğu gibi bundan sonra da öğrencilerimizin yetişmesinde göstereceğiniz fedakârlık ve gayretten hiçbir kuşkumuz yoktur.

Her Şeyin En Güzeline Layık Olan Değerli Öğrencilerimiz,
Sizler okuyan, anlayan, araştıran, düşünen, sorgulayan, çözümcül eleştirilerde bulunan, günceli çağdaş yaklaşımlarla değerlendiren, yenilikçi, bilimi ve teknolojiyi yararlı bir şekilde kullanan, milli ve manevi değerlerimize bağlı, insan haklarına saygılı, evrensel değerleri özümsemiş, kendine güvenen bireyler olarak yetiştiğiniz müddetçe ülkemiz ve insanlık adına büyük bir kazanım olacağınızı aklınızdan çıkarmayın. Sizler sayesinde milletimiz, ülkemiz ve insanlık yücelecektir.

Saygıdeğer Velilerimiz,
Bugün, çocuklarınızı okulla buluşturmanın heyecanını hep birlikte yaşıyoruz. Sizin çocuklarınız, bizim çocuklarımızdır. Şunu biliniz ki bizlere emanet ettiğiniz en değerli varlığınızın ağır sorumluluğunu, omuzlarımızda ve yüreğimizde hissediyoruz. Bizlere emanetiniz olan evlatlarınızı, hayata beraberce hazırlayacağız. Şimdiye kadar öğretmen ve öğrencilerimize verdiğiniz destek ve gösterdiğiniz özveri için teşekkür ediyor, bundan sonra da desteklerinizi yanımızda hissedeceğimize inanıyoruz.

Sözlerime son verirken ifade etmek isterim ki Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak 1.177 okulumuzda, 11.598 öğretmenimiz ve 246.477 öğrencimiz ile ders başı yapıyoruz. Tüm okullarımızda gerekli güvenlik önlemleri alınmış ve 10 ilçemizde öğrencilerimizin ders kitapları, devletimizin imkânları sayesinde eksiksiz bir şekilde öğrenci masalarının üzerine konulmuştur.

İlimizde bu sene; 18 yeni okulumuzun açılışını gerçekleştirmiş, 23 kapalı köy okulumuzu eğitim ve öğretime yeniden kazandırmış, 46 okulumuzun doğalgaz dönüşümü ile 42 okulumuzun tadilat ve onarımının kısa sürede tamamlanmasını sağlamış bulunmaktayız. Tüm bunları gerçekleştirirken bizlerle iş birliği yapan tüm kurum ve kuruluşlara, mesai mefhumu gözetmeden çalışan arkadaşlarıma ve desteklerini hissettiğimiz herkese teşekkür ediyorum.

2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı'nın, Mardin'imiz ve ülkemiz için hayırlara vesile olmasını diliyor; huzur, mutluluk ve başarılarla geçmesini temenni ediyorum.

 

Murat DEMİR

Mardin İl Milli Eğitim Müdürü

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No 9 Artuklu / Mardin - 0482 212 1258 / 0482 212 3775 / 0482 212 6239

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.