MARDİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MESLEKÎ VE TEKNİK EĞİTİM YOLUYLA SOSYAL VE EKONOMİK UYUM PROJESİ-II TOPLANTISI

MESLEKÎ VE TEKNİK EĞİTİM YOLUYLA SOSYAL VE EKONOMİK UYUM PROJESİ-II TOPLANTISI

Ülkemizde geçici koruma altındaki Suriyelilerin eğitim, sosyal ve ekonomik uyum alanlarında desteklenmesi amacıyla Avrupa Birliği tarafından finanse edilen "Türkiye'deki Mülteciler için Mali Yardım Programı (Facility of Refugees in Turkey - FRIT)" kapsamında Alman Kalkınma Bankası (KfW) ile Bakanlığımız arasında "Mesleki ve Teknik Eğitim Yoluyla Sosyal ve Ekonomik Uyum Projesi-II" hibe sözleşmesi imzalanmış ve uygulanmaya başlanmıştır. Proje uygulama sürecinde belirli periyotlarla pilot okullar ve ilgili sektör temsilcileri ile görüşmeler gerçekleştirilmektedir.

Bu hususta proje kapsamında yapılacak olan faaliyetlerin tanıtılması ve yapılabilecek iş birliklerini görüşmek üzere Müdürlüğümüzde toplantı gerçekleştirildi. Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü Sosyal Ortaklar ve Proje Daire Başkanı Sayın Korkut Koçak başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya; Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü Şube Müdürü Sayın Osman Yalçın - Proje Koordinatörü, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat Demir, Mesleki ve Teknik Eğitim Hizmetleri Şube Müdürümüz İbrahim Köpürür, pilot okul ve koordinatörleri ile sektör temsilcileri katılım sağladı.

 

20-10-202220-10-202220-10-2022

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No 9 Artuklu / Mardin - 0482 212 1258 / 0482 212 3775 / 0482 212 6239

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.