MARDİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ, MARDİN FEN LİSESİ PANSİYONUNU ZİYARET ETTİ

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ, MARDİN FEN LİSESİ PANSİYONUNU ZİYARET ETTİ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat Demir, Mardin Fen Lisesi pansiyonunda kalan öğrencilerimizi ziyaret ederek düzenlenen çiğ köfte etkinliğinde öğrencilerimizle bir araya geldi. Etkinliğe pansiyonda kalan öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve okul idarecilerimiz katıldı.

Öğrencilerimizle sohbet eden İl Milli Eğitim Müdürümüz; "Sevgili Gençler, siz bizim yarınlarımızsınız. Bizim bütün gayretimiz sizlerin iyi yetişmiş, güzel ahlaklı, erdemli, donanımlı ve çalışkan fertler olarak iyi noktalara gelmeniz için. Hepiniz bu potansiyele sahipsiniz. Hayal kurun, hayal etmekten asla korkmayın ve kendi hedeflerinizi belirleyin. Daha sonra hayalleriniz ve hedefleriniz için azimle ve sabırla çalışın. Kimi zaman yorulmanız, sıkılmanız elbette çok normal. Hepimiz insanız ve dönem dönem bu tarz ruh hallerini yoğun olarak hissedebiliriz. Ama önemli olan olabildiğince kısa sürede kendimizi toparlayıp yeniden yola koyulmak. Anlamlı ve güzel şeyler zamanla ve emekle olur. Bunu kendinize ve arkadaşlarınıza sık sık hatırlatarak tazelenin ve hayalleriniz için, hedefleriniz için güçlü adımlarla ilerlemeye devam edin. Merak etmeyin, olaylara bu şekilde umutla yaklaştığınız takdirde sınav kaygılarınız azalacak ve YKS'de önemli başarılar elde edeceksiniz. Biz size tüm kalbimizle güveniyoruz ve sizi tüm gücümüzle destekliyoruz gençler. Biliyoruz ki güzel işlere imza atacaksınız. Sizlerden isteğimiz karakteri sağlam, erdemli, çalışkan ve üretken bireyler olmanız. Sizlerden beklentimiz derslerinize çalışmanız, bol bol kitap okuyarak his ve fikir dünyanızı derinleştirmeniz, zenginleştirmeniz." ifadelerini kullandı.

İl Müdürümüz, okul idarecilerimize ve öğretmenlerimize; "Değerli Meslektaşlarım, sizler gerçekten saygıyı ve takdiri hak eden güzel işlere imza atıyorsunuz. Bugün burada öğretmen olmanın ne kadar kıymetli olduğunu sizler sayesinde tekrar hissettik. Öğretmenleri olarak sizler kimi zaman bir anne-baba, kimi zaman bir abla-abi, kimi zaman bir dost-kardeş gibi evlatlarımızın yanında oluyorsunuz. Öğrencilerimizle sizin aranızdaki güven ve muhabbetin oluşturduğu bu sıcak aile ortamını görmek, bizi çok mutlu etti. Biliyoruz ki pansiyonumuzda bu güzel iklimin oluşması, özverili çabalarınız ve fedakarlıklarınızla mümkün oluyor. Tüm emekleriniz için sizlere ayrı ayrı teşekkür ediyorum." ifadelerini kullanarak öğrencilerimiz için atacakları her adımda öğretmenlerimizin yanında olacaklarını belirten İl Müdürümüz, çalışmalarında kendilerine kolaylıklar ve başarılar diledi.

21-12-202221-12-202221-12-202221-12-202221-12-202221-12-202221-12-202221-12-202221-12-202221-12-2022

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No 9 Artuklu / Mardin - 0482 212 1258 / 0482 212 3775 / 0482 212 6239

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.