MARDİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SARI’NIN 2018-2019 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 2. DÖNEMİ BAŞLANGIÇ MESAJI

 İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SARI’NIN 2018-2019 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 2. DÖNEMİ BAŞLANGIÇ MESAJI

 İl Millî Eğitim Müdürü Yakup SARI, 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı’nın II. Dönemi´nin başlayacak olması vesilesi ile bir mesaj yayımladı.

  SARI yayımladığı mesajında: ’’04 Şubat 2019 tarihinde başlayacak olan 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı II.Dönemde 1.500 eğitim kurumumuzda, 12.000 öğretmen ve 250 bin öğrencimizle ders başı yapılacaktır.

  Geleceğimizin teminatı olup bizlere emanet edilen evlatlarımızı geleceğe hazırlamak ve onların geleceğe güvenle bakabilmelerini sağlamak amacıyla öğretmen, veli ve öğrencilerimizle kısa bir aradan sonra büyük bir heyecan ve azimle yeni bir eğitim-öğretim dönemine başlayarak sınıfları dolduracak olan öğrencilerimizin akademik, sosyal, kültürel ve manevi yönden gelişimlerini sağlamak en önemli görevimizdir. Biz ilk günden itibaren elinden ve dilinden zarar gelmeyen bir nesil yetiştirmek şiarıyla bu göreve başladık.

Değerli Öğretmen Arkadaşlarım;

   2018-2019 Eğitim Öğretim Yılının İkinci Dönemi ile birlikte bizlere emanet edilen evlatlarımızı geleceğe hazırlamak, elinden ve dilinden zarar gelmeyen bir nesil yetiştirmek, onların geleceğe güvenle bakabilmelerini sağlamak adına göstereceğiniz gayret ve fedakârlıklar dolayısıyla şahsınıza teşekkür eder, sizlerle meslektaş olmanın verdiği gururla şahsınıza ve üstün gayretlerinizle yetişen geleceğimizin teminatı öğrencilerimize başarılarla dolu bir eğitim-öğretim dönemi diliyorum. 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı 1. Dönemi’nde göstermiş olduğunuz özverili ve gayretli çalışmalarınızdan dolayı sizlere teşekkür ediyor, gayretli çalışmalarınızın II. Dönemde de aratarak devam edeceğine inanıyorum.

Sevgili Öğrenciler;

   Kısa bir tatil sonrası yeni bir heyecan ve umutla sınıfları dolduruyorsunuz. Sizlerden beklentimiz sağlam bir inanç ve istekle derslerinize sımsıkı sarılarak hayalini kurduğunuz hedeflerinize ulaşmak için azami gayret göstermenizdir. Siz sevgili öğrencilerimize yönelik olarak okullarımızda eğitim öğretim faaliyetlerinin yanında her seviyede beceri, yetenek, sportif ve kültürel gelişim etkinlikler de dönem boyunca artarak devam edecektir. Sizleri çok seviyor ve sizlere güveniyoruz.

Sayın Veliler;

   Bize emanet ettiğiniz öğrencilerimizin fenni, milli, manevi ve ahlaki yönden gelişimi için tüm imkanlarımızla elimizden gelenin en iyisini yapmaya gayret göstermekteyiz. Bu süreçte siz kıymetli velilerin, öğrencilerimizin muvaffakıyetinde büyük bir rol üstlendiğini biliyor; eğitim  faaliyetlerinin başarılarla taçlandırılması için siz kıymetli velilerin eğitim-öğretim faaliyetlerinde etkin rol almak suretiyle desteklerinizi bekliyoruz.

2023 Eğitim Vizyonunda belirtildiği gibi eğitimin ana öğesi ve baş öznesi insandır. İnsan ve makinenin birlikteliğinden ziyade aklın ve kalbin birlikteliği önemlidir çünkü eğitim; gönlü ve bilimi, mana ve maddeyi, talim ve terbiyeyi birlikte alan bir bütünden beslenir.

2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı II. Döneminin öğretmen, öğrenci ve velilerimiz ve tüm eğitim paydaşlarına hayırlı olmasını diler; tüm eğitim camiasına sağlık, mutluluk ve başarılarla dolu bir dönem olmasını temenni ederim’’ dedi.

 

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No 9 Artuklu / Mardin - 0482 212 1258 / 0482 212 3775 / 0482 212 6239

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.