MARDİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN MURAT DEMİR'İN "29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI" MESAJI

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN MURAT DEMİR'İN

Cumhuriyet Bayramımızın 99. yıl dönümünü kutlamanın gurur, heyecan ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk Başkomutanlığındaki aziz milletimiz; büyük bir azim ve inançla, istiklâl ve istikbali uğruna canını feda etmeyi göze alarak düşmana karşı kahramanca mücadele etmiş ve tüm zorlukları aşmayı başararak Kurtuluş Savaşı'nı kazanmıştır. Böylece istiklâl ve istikbal mücadelemiz kutlu bir zaferle sonuçlanmış ve 29 Ekim 1923'te Cumhuriyet ilan edilerek bu zafer taçlanmıştır.

Bugün Cumhuriyet; millî birlik ve beraberlik içerisinde hareket ettiğimiz takdirde tüm zorlukları aşabileceğimizi, el ve gönül birliğini sağladığımız takdirde en yüksek hedeflere ulaşabileceğimizi bizlere anımsatan değerli bir miras olarak yaşamaktadır.

Bizler de bu minvalde Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün; "Ey yükselen yeni nesil! İstikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz." sözünden hareketle geleceğimiz olan gençlerimiz için tüm gayretimizle çalışmaya devam ediyoruz. İstiyoruz ki evlatlarımız; eğitim, kültür, sanat, bilim, teknoloji ve spor dallarında donanımlı fertler olarak yetişsin. Milli ve manevi değerlerimizin şuurunda, evrensel ilkeleri benimsemiş ve çağın gerekleriyle kuşanmış bu dinamik nesil; Cumhuriyetimizi yükseltmek ve yaşatmak hayalini bir an olsun aklından çıkarmasın. Bu hususta gençlerimize güveniyor ve aynı gaye için hep birlikte hareket ediyor olmaktan onur ve mutluluk duyuyoruz.

Muhakkak ki kadim geçmişimizden damıtılan kıymetli tecrübe ve güçlü gelecek tasavvurumuz ile hiç durmadan azimle çalışacak, muasır medeniyetler seviyesini aşacak ve bugün olduğu gibi yarın da bu topraklardan tüm dünyaya iyilik ve güzelliğe dair taze soluk getirmeye devam edeceğiz.

Bu vesileyle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, Millî Mücadele kahramanlarımızı, aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle; kahraman gazilerimizi saygı ve şükranla anıyorum. 

Aziz milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı kutluyorum.

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No 9 Artuklu / Mardin - 0482 212 1258 / 0482 212 3775 / 0482 212 6239

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.