MARDİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN MURAT DEMİR'İN "30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI" MESAJI

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN MURAT DEMİR'İN

Vatan topraklarımızdan düşman izlerinin silindiği, Anadolu topraklarımızın ebedi yurt olarak bize kazandırıldığı "30 Ağustos Zafer Bayramı"mızın 101. yıldönümünü gururla kutlamaktayız. 26 Ağustos 1922 günü başlayan Büyük Taarruz'un son safhası olan Başkomutanlık Meydan Muharebesi, Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman ordumuzun tüm mensupları tarafından 30 Ağustos günü zaferle taçlandırılmıştır.

Türk milleti, tarih sahnesinde bir kez daha birlik ve beraberliğini dünyaya bu zaferle kanıtlamıştır. Hiçbir güç, bu milletin birlik ve beraberliğine halel getiremeyecek; kimsenin gücü vatan topraklarımızı bölmeye ve elimizden almaya yetmeyecektir. Vatanına, değerlerine ve iradesine sahip çıkan Türk milletinin önünde kimse duramayacaktır.

Bizler bu birlik ve beraberliğin ebediyeti için evlatlarımıza vatanımızın hangi zorluklarla ve fedakârlıklarla korunduğunu anlatıyor; bugün bizlere düşen sorumlulukların farkında olarak aziz şehitlerimizin emeğiyle kazanılmış güzel vatanımız adına hep birlikte neler yapabileceğimizi planlıyor, büyük bir aşk ve şevk ile güzel ülkemiz için elimizden gelen tüm gayreti gösteriyoruz. Atalarımızdan bizlere miras kalan Türkiye Cumhuriyeti'nin ilelebet var olması için hep daha ileriyi hedefleyerek el ve gönül birliği içinde çalışmaya devam ediyoruz.

Bu kutlu günde ülkemize bu zaferi kazandıran Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, cesaret timsali aziz şehitlerimizi rahmetle yâd ediyor; vatansever milletimizi ve gazilerimizi şükranla anıyoruz.

 

        Murat DEMİR
İl Millî Eğitim Müdürü

 

 

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No 9 Artuklu / Mardin - 0482 212 1258 / 0482 212 3775 / 0482 212 6239

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.