MARDİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ MEMET POLAT'IN GÖREVE BAŞLAMA MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ MEMET POLAT'IN GÖREVE BAŞLAMA MESAJI

      Medeniyetin beşiği; hoşgörünün, kardeşliğin, kültürel zenginliğin dünyadaki diğer adı; Kadim Şehir Mardin'de göreve başlamanın haklı gurur ve onurunu yaşamaktayım.

Peygamberimizin ''Allah'ım! Onların rüzgârlarını bol, yağmurlarını sürekli, topraklarını bereketli eyle!'' duasına mazhar olmuş Mardin'de yaşayan insanlara hizmet etmek elbette bizler için onur ve gurur kaynağıdır.

           Mardin İlinin; Artuklu İlçesi Konaklı İlkokulu, Dargeçit İlçesi Suçatı İlkokulu, Derik İlçesi Şerefli İlkokulu, Kızıltepe İlçesi Çıplak İlkokulu, Mazıdağı İlçesi Yukarı Konak Ortaokulu, Midyat İlçesi Toptepe Ortaokulu, Nusaybin İlçesi Akarsu ÇPAL, Ömerli İlçesi Kayadere İlkokulu, Savur İlçesi Harmantepe Ortaokulu, Yeşilli İlçesi Dereyanı Ortaokulu'na kadar yıllarca en ücra köşesine gidip Mardin'in eğitim sorunlarını yerinde tespit etmiş olmam en önemli avantajım olacaktır.

        Bu minvalde kaybedecek ne tek bir saniyemiz ne de tek bir gencimiz vardır. Kültürümüz, düşüncelerimiz ve anlayışlarımızdaki farklılıklar; ülkemiz, ilimiz ve bizler için birer şanstır. Tabiattaki her bir farklı rengin ahengi ve güzelliği gibi, bu farklılıklar kültür mozaiği oluşturup bizlere güç katacaktır.

 Bakanlığımızın 2023 Eğitim Vizyon Belgesi'nde belirtildiği üzere, milli ve manevi değerlere saygılı, yenilikçi, araştıran, sorgulayan ve çözüm odaklı bir gençlikle beraber yürümek en önemli hedefimizdir.

        Bilmekteyiz ki; eğitimde belirlenen hedeflere ulaşmanın yolu siz değerli, elleri öpülesi öğretmenlerden geçmektedir. Eğitim ve öğretimde alacağımız kararlarda öğretmenlerimiz ilk başvuru kaynağımız olacak ve birlikte aldığımız kararları, ilimizin eğitimde hak ettiği yere gelmesi için yine birlikte uygulayacağız.  Mardin, diğer hiçbir medeniyetin elinde bulunmayan "KİL MÜHRÜ"nü elinde tutmaktadır. Tarihte kil, yazının başka bir deyişle öğrenmenin en önemli belirleyici faktörü olmuştur. Sizlerin de desteğiyle Mardin, eğitim alanında göstereceği başarılarla eğitim öğretime damga vuran kalite mührü olacaktır.

        Bu amaçlarımızı gerçekleştirirken, tüm eğitim çalışanlarının, kamu kurum ve kuruluşlarının, sivil toplum örgütlerinin, basın mensuplarının, hayırseverlerin ve tüm Mardinli hemşehrilerimin desteklerini esirgemeyeceğine olan inancım tamdır.

      Bugüne kadar şehrimizde eğitim ve kültür alanında çalışmış, emek vermiş tüm eğitim çalışanlarına teşekkür ediyor, şahsımı bu göreve layık gören başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, Sayın Milli Eğitim Bakanımıza ve Bakanlığımızın Kıymetli Yöneticilerine şükranlarımı arz ediyorum.

 

                                                                                                                                                                                                                                                                  Memet POLAT

                                                                                                                                                                                                                                                    Mardin İl Milli Eğitim Müdürü                                                                                                                                                                                                                                                                                             

                                                                                                                                                                                                                                                  

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No 9 Artuklu / Mardin - 0482 212 1258 / 0482 212 3775 / 0482 212 6239

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.