MARDİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Memet POLAT'ın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Memet POLAT'ın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı.

Milletimizin azim ve kararlılıkla bağımsızlığına sahip çıktığının bir nişanesi olan 19 Mayıs; Ulusumuzun şartlar ne olursa olsun asla boyunduruk altına girmeyeceğini, vatan sevgisi ve iman gücüyle tüm dünyaya göstermiştir.

Aziz milletimiz, istiklal ve istikbal mücadelesini; azim, kararlılık ve inanç ile muvaffak bir şekilde nihayete erdirmiş ve hürriyetimize en ufak bir gölge edilmesine asla müsaade etmemiştir.

Sevgili Gençler,

Milletler, vatan sevgisi ve geçmişlerinden aldıkları güç ile yaşarlar. Gelecek tasavvurları, geçmişin tecrübeleri ve anın idraki ile şekillenir. Kahraman milletimizin; Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde 19 Mayıs 1919 günü yaktığı İstikbal ateşi, sizlerin azim ve başarıları ile gün geçtikçe daha da güçlenmektedir. Şüphesiz sizlerin sayesinde güçlenmeye devam edecektir.

Milli değerlerimize ve geleneklerimize bağlı; dününü, bugününü ve yarını iyi bilen, vatanına ve milletine bağlı bireyler olarak yetişmeniz ülkemiz ve geleceğimiz için oldukça büyük ve kıymetli bir öneme sahiptir.

Ulusal ve evrensel değerleri, milli ruh ile birleştirip geleceğe güvenle bakacağınızı biliyor ve sizlere güveniyoruz. Üstlendiğiniz bu büyük ve kıymetli sorumluluğun şuuru ile daha çok çalışacağınızdan, ecdadımızın bizlere emanet ettiği güzel vatanımızı daima ve kararlılıkla koruyup hep daha güzel noktalara taşıyacağınızdan hiç şüphemiz yoktur. Eğitim camiası olarak bizler, hep birlikte daha güzel yarınlara kavuşabilmek adına ruhumuz ve bedenimizle sizlerin yanında olacak, sizlerle beraber çok çalışacak ve üzerimize düşen sorumlulukları hakkıyla yerine getirebilmek için elimizden gelen her şeyi yapacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Kurtuluş Savaşı´nda bir an bile tereddüt etmeden canlarını veren aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, geleceğimiz olan gençlerimizin, değerli sporcularımızın ve aziz milletimizin "19 Mayıs Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı" kutluyorum.

 

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No 9 Artuklu / Mardin - 0482 212 1258 / 0482 212 3775 / 0482 212 6239

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.