MARDİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Memet POLAT'ın 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı Sene Sonu Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Memet POLAT'ın 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı Sene Sonu Mesajı

Sevgili Öğrencilerimiz, Değerli Velilerimiz ve Kıymetli Meslektaşlarımız,

Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğü ailesi olarak 1160 kurumumuzda, 14.576  öğretmen ve  257.000 öğrencimizle 2020-2021 eğitim ve öğretim yılını tamamlamış bulunmaktayız.

Tüm dünyayı ve doğal olarak ülkemizi de etkisi altına alan Covid-19 salgını, birçok alanda kendini hissettirirken eğitim-öğretim alanındaki çalışmaları da yakından etkiledi. Ancak yaşanan bu sürecin, öğrencilerimizin eğitimini aksatmaması amacıyla Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK'un liderliğinde Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğü ailesi olarak uzaktan eğitim sürecinde Bakanlığımızın yaptığı pek çok yenilikle eğitim alanındaki çalışmalarımızı aksatmadan devam ettirdik.

Eğitim-öğretim yılı boyunca tam zamanlı yayın yapan TRT EBA TV kanalları, EBA İnternet Portalı üzerinden gerçekleştirilen canlı dersler, EBA Destek Noktalarımız ve EBA Mobil Destek Araçlarımız ile öğrencilerimizin her şartta eğitimlerine devam edebilmesi sağlanmıştır. Ayrıca Bakanlığımızca, internet ve bilişim materyal gereksinimi olan öğrencilerimize ulaştırılmak üzere tablet bilgisayar dağıtımı da yine bu süreçte gerçekleştirilmiştir.

Mardin İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak bizler de bu süreçte, öğretmenlerimizin mesleki gelişimine yönelik çalışmalar hazırladık. Öğrencilerimiz için hazırladığımız etkinliklerimizi, öğretmenlerimiz aracılığıyla interaktif ortamda öğrencilerimize ulaştırdık. Öğrencilerimiz için yapacağımız çalışmalar hız kesmeden devam etmektedir. Bu kapsamda "Telafide Ben de Varım Programı" için hazırlıklarımızı tamamlamış bulunmaktayız.

Sevgili Öğrencilerim,

Karnelerinizi e-okul uygulamasından elektronik ortamda görüntüleyebilirsiniz. Okul sürecinde teknolojik cihazlarla yeterince iç içe oldunuz. Bu nedenle tatil döneminde bol bol kitap okumanızı, sportif ve sosyal faaliyetlerle vakit geçirmenizi tavsiye ediyor, dinlenmiş ve yeni döneme hazır bir şekilde görüşmek temennisiyle hepinize iyi tatiller diliyorum.

Kıymetli Meslektaşlarım,

Geçirmekte olduğumuz salgınla mücadele döneminde her kademe ve türde okulumuzda, özellikle de meslek liselerimizde gerek üretim gerekse de hizmet alanındaki katkılarınızla bu süreçte en başından itibaren dayanışma, beraberlik, sabır ve başarı için büyük bir özveri gösterdiniz. Şehrimize ve ülkemize katkı sağlayan tüm öğretmen ve idarecilerimize çok teşekkür ediyorum.

Değerli Velilerimiz,

Bu zorlu süreçte öğrencilerimize sağladığınız katkı ve verdiğiniz tüm emekler için sizlere teşekkürlerimi iletiyorum. Çocuklarımızla birlikte ders çalışarak onların eğitimden uzaklaşmasına mani olup öğrencilerimizi derslere motive ettiniz. Bizlere destek olan ve hep birlikte hareket etmenin sonuçlarının en güzel örneğini ziyadesiyle sergileyen tüm velilerimize müteşekkir olduğumu belirtmek istiyorum.

Tüm bu duygu ve düşüncelerle yeni eğitim ve öğretim döneminde, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizle sağlıklı günlerde buluşmak üzere herkese güzel bir yaz dönemi diliyorum.

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No 9 Artuklu / Mardin - 0482 212 1258 / 0482 212 3775 / 0482 212 6239

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.