MARDİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN MEMET POLAT'IN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN MEMET POLAT'IN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

    23 Nisan 1920'de, "Egemenlik kayıtsız, şartsız milletindir." ilkesiyle Türkiye Büyük Millet Meclisi açılmış, Mustafa Kemal Atatürk, istiklâlimiz için büyük önem taşıyan bu günü, istikbâlimizin sembolü olan çocuklara bir bayram olarak armağan etmiştir. Bu tarihin, çocuklara bayram olarak atfedilmesi asla bir tesadüf değildir. Milletimizin duası, kuvvet kaynağı, sınırsız hayali olan çocuklarımız istikbalimizin en güçlü teminatıdır.

    Hâkimiyetin kayıtsız şartsız millete verildiği bu anlamlı günün haklı gururunu milletçe coşkuyla yaşamaktayız. Bu anlamlı günde Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile bu büyük mücadele içerisinde yer alan kahraman ecdadımızı hürmet ve minnetle yad ediyorum.

     Sevgili çocuklar,

     Sizleri vatanına sadakatle bağlı,  sağlıklı, mutlu, özgüveni yüksek, çalışkan, tarihini bilen; değerlerimize, kültürümüze sahip çıkan yetişkinler olarak görmek en büyük amacımızdır.

    Birlik ve beraberliğimizi pekiştirdiğimiz, millet olarak tasada ve kıvançta bir olduğumuzu vurguladığımız bu özel zamanda ayrıca Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK' u Anadolu'muzun kadim şehri Mardin'imizde ağırlamanın heyecanını yaşadık. Bayramın sahibi olan çocuklarla bisiklet sürüp uçurtma uçuran ve Mardin Anadolu Masal Evi'nin açılışını yaparak bu Masal Evini yarının teminatı sevgili çocuklarımıza armağan eden Sayın Bakanımıza sonsuz teşekkürlerimi sunarım.

   Bu duygular içerisinde milli irademizin sembolü olan Gazi Meclisimizin açılışının 101. Yıldönümü'nü kutlar, tüm dünya çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını canı gönülden tebrik ederim.

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No 9 Artuklu / Mardin - 0482 212 1258 / 0482 212 3775 / 0482 212 6239

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.