MARDİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Memet POLAT'ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Memet POLAT'ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Aziz milletimizin, aşılması güç nice zorluklara rağmen gösterdiği kahramanca mücadele ile kazandığımız Kurtuluş Savaşı, nihayet Cumhuriyet'in ilanı ile taçlanmıştır.

Büyük bir sabır, azim ve fedakârlıkla Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK liderliğinde kazandığımız bu destansı zafer sonrasında kurduğumuz Cumhuriyet'imizin, kuruluşunun 98. yıldönümünü kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Bu özel gün, bizlere; Türk Milleti olarak bağımsızlığımızdan asla ama asla taviz vermeyeceğimizi, milli birlik ve beraberlik içinde hareket ettiğimiz takdirde millet olarak her türlü zorluğun üstesinden geleceğimizi, milli ülkülerimiz etrafında sürekli dayanışma ve yardımlaşma ile hep daha iyisi ve daha ilerisi için durmaksızın çalışacağımızı bir daha hatırlatıyor.

"Türkiye Cumhuriyeti mesut, başarılı ve muzaffer olacaktır." diyen Mustafa Kemal ATATÜRK'ün bizlere emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti; eğitimli, başarılı, milli ve manevi değerlerini sahiplenmiş, muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkmayı hedef olarak belirlemiş Türk Gençliği himayesinde var olmaya devam edecektir. Bu vesileyle

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, Milli Mücadele kahramanlarımızı, aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle, kahraman gazilerimizi saygı ve şükran ile anıyorum.

Aziz Milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı kutluyorum.

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No 9 Artuklu / Mardin - 0482 212 1258 / 0482 212 3775 / 0482 212 6239

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.