MARDİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN MURAT DEMİR, KIZILTEPE İLÇEMİZDEKİ OKUL VE KURUMLARIMIZI ZİYARET ETTİ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN MURAT DEMİR, KIZILTEPE İLÇEMİZDEKİ OKUL VE KURUMLARIMIZI ZİYARET ETTİ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat DEMİR, eğitim öğretim faaliyetlerini incelemek amacıyla 22.02.2022 tarihinde Kızıltepe ilçemizdeki okul ve kurumlarımızı ziyaret etti.

İlk olarak Kızıltepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünü ziyaret eden İl Müdürümüz; Kızıltepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet BİLEN ve şube müdürlerimizle gerçekleştirdiği toplantıda, ilçemizde yürütülen eğitim öğretim faaliyetleri hakkında kendilerinden bilgi aldı. Eğitimde hedeflenen başarının, ancak ekip ruhuyla hareket ederek sağlanabileceğini ifade eden İl Müdürümüz, "Öğrencilerimiz bizim geleceğimiz ve bu gelecek, biz öğretmenlere emanet edilmiş durumda. İyi bir gelecek için iyi bireyler yetiştirmemiz gerekiyor. Merak eden, araştıran, sorgulayan, üreten ve değişime yön verebilen bireyler... Bunu ancak hep birlikte, öğrencilerimizin çok yönlü gelişimlerini destekleyerek sağlayabiliriz. Evlatlarımız derslerinde başarılı olsunlar, evet. Ama aynı zamanda ilgi duydukları bir sanat ya da spor dalında da kendilerini geliştirsinler. Çağın gerektirdiği bilimsel ve teknolojik donanıma sahip olsunlar elbette. Ancak bu donanımlarını, kadim medeniyetimizin duru pınarları ile besleyerek ülkemiz ve insanlık için faydalı çalışmalar ile taçlandırsınlar. Bu noktada bizler de öğrencilerimize güzel bir rehberlik yapabilmek adına hem kendimizi sürekli geliştirecek hem de tüm paydaşlarımız ile iş birliği ile hareket edeceğiz ki gerçek anlamda bir muvaffakiyetten söz edebilelim. Özverili çalışmalarınız için sizlere teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

Kızıltepe Kaymakamı/Belediye Başkan Vekili Sayın Hüseyin ÇAM, Belediye Başkan Yardımcısı Vekili Sayın Aydın MAVİDEMİR, Kızıltepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet BİLEN eşliğinde Mehmet Emin Değer İlkokulu/Ortaokulu/İmam Hatip Ortaokulunu ziyaret eden İl Müdürümüz, Mardin'de il birinciliği elde eden kız futbol takımını tebrik ederek Sayın Kaymakamımız ile birlikte öğrencilerimize hediye takdiminde bulundu. Ardından Sıtkı Türkoğlu Ortaokulunu yine Kızıltepe Kaymakamı Sayın Hüseyin ÇAM ile birlikte ziyaret ederek okulumuza kazandırdığımız müzik sınıfında öğrenci ve öğretmenlerimiz ile bir araya gelerek kısa bir sohbet gerçekleştirdiler.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat DEMİR, sonraki ziyaretlerini; Kızıltepe Adnan Menderes İlkokulu/Ortaokulu/İmam Hatip Ortaokulu, Kızıltepe Anadolu İmam Hatip Lisesi, 100. Yıl İlkokulu, Sakarya Anadolu Lisesi, Kızıltepe Spor Lisesi, Şehit Şeyhmus Demir Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Mehmet Akif İnan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesine gerçekleştirdi. Ziyaretleri esnasında okul müdürleri, öğretmenler ve öğrencilerimiz ile bir araya gelen İl Müdürümüz; öğretmenler odasında gerçekleştirdiği toplantılarda, devam eden eğitim öğretim faaliyetleri hakkında okul müdürleri ve öğretmenlerimizden bilgi alarak kendilerinin soru ve önerilerini dinledi. Öğrencilerimiz için gösterdikleri özverili ve fedakârca tutumları sebebiyle öğretmenlerimize teşekkür eden İl Müdürümüz, atacakları her adımda öğretmenlerimizin yanında olunacağını belirterek kendilerine çalışmalarında başarılar diledi.

Okul bahçesinde ve sınıflarda öğrencilerimizle yaptığı neşeli sohbetlerde ise öğrencilerimizin hayallerini ve hedeflerini dinleyen İl Müdürümüz Sayın Murat DEMİR, tüm öğretmenlerimizin her zaman öğrencilerimizin yanında olduğunu hatırlatarak "Sizler bizim için çok değerlisiniz. Hepimiz, her birinizi çok seviyor ve sizlerin iyi noktalara gelmenizi istiyoruz. Bizim gayemiz sizlerin erdemli, merhametli, yardımsever ve güçlü bireyler olarak yetişip ülkemiz ve dünyamız için güzel başarılara imza atmanız. İnanıyoruz ki derslerinize çalışarak, bol bol kitap okuyarak, sanattan ve spordan uzak kalmayarak bunu başaracaksınız. Öğretmenlerinizin rehberliğinde kendinizi geliştirecek ve donanımlı bireyler olarak geleceğimizi güzelleştireceksiniz, hepimiz size güveniyoruz sevgili çocuklar." ifadelerini kullandı.

 

22-02-202222-02-202222-02-202222-02-202222-02-202222-02-202222-02-202222-02-2022

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No 9 Artuklu / Mardin - 0482 212 1258 / 0482 212 3775 / 0482 212 6239

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.