MARDİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN MURAT DEMİR'İN "15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ" MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN MURAT DEMİR'İN

Aziz milletimiz, tarihi boyunca; zulmün, esaretin ve işgalin her türlüsünü reddederek maddi ve manevi tüm varlığıyla bunların karşısında durmuştur. Vatanımızın birlik ve beraberliğini bozacak, ülke bütünlüğüne zarar verecek her türlü durumu feraset ve cesaretiyle bertaraf etmeyi başarmıştır.

15 Temmuz 2016 tarihinde vatanımızın bütünlüğünü, milletimizin bağımsızlığını ve onurunu hedef alan hain darbe girişimi; yine milletimizin feraset ve cesaretiyle bertaraf edilmiş; bağımsızlık, onur ve haysiyetimiz, aziz milletimiz tarafından korunmuştur. Çıplak ellerin zırhlı tankları alaşağı ettiği 15 Temmuz gecesi, tarihi kahramanlıklarla dolu cesur milletimiz; gizliden ve açıktan ülkemizin birlik ve beraberliğine kast ederek alçakça hainlik eden tüm düşmanlara karşı, saygı ve hayranlık duyulacak bir kahramanlık destanı yazmıştır. Bu müstesna destan, şanlı tarihimizin zafer sayfalarındaki yerini alarak dahili ve harici tüm düşmanların unutmaya ve unutturmaya çalıştıkları bir hakikati tüm dünyaya kat'i bir surette bir kez daha hatırlatmıştır ki: Türkiye aşkına ve vatan, millet, bayrak, bağımsızlık, istiklal uğruna yaşayan ve yaşatan aziz milletimiz; gerekirse bu vazgeçilmez değerleri için canından ve evladından geçecek kadar fedakar, vatansever, cesur ve şereflidir.

Tüm bunlardan sonra eğitimciler olarak bizlere düşen; milli birlik ve beraberliğimizin, hürriyet sevdamızın ve Türkiye aşkımızın ilanı ve ispatı olan 15 Temmuz ruhunu tüm benliğimizle yaşamak ve yaşatmaktır. Bunu sağlamanın yolu ise ferdi ve içtimai hayatımızda üzerimize düşen tüm sorumlulukları layıkıyla yerine getirmek, vazifelerimizi hakkıyla ifa etmek, bu şuuru diri tutarak bizden sonraki kuşaklara aktarmaktır. Bunun için hepimiz el ve gönül birliğiyle gayret etmeye devam edeceğiz.

Allah'ın yardımı ve milletimizin cesareti sayesinde atlattığımız o meşum girişim sebebiyle ahirete irtihal eden aziz şehitlerimizi rahmet ve dualar ile yâd ediyor, kahraman gazilerimize minnet ve şükranlarımı sunuyorum.

 

Murat DEMİR

Mardin İl Milli Eğitim Müdürü

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No 9 Artuklu / Mardin - 0482 212 1258 / 0482 212 3775 / 0482 212 6239

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.