MARDİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN MURAT DEMİR'İN "19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI" KUTLAMA MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN MURAT DEMİR'İN

Umudumuz, Geleceğimiz Olan Değerli Gençler,

Aziz milletimiz tarihi boyunca, durum her ne olursa olsun; boyunduruk, esaret, zulüm ve işgali reddetmiş ve tüm varlığıyla bunların karşısında durmuştur. Bu sayede işgal kuvvetlerinin vatanımız üzerindeki tüm kötü hayal ve emellerini, büyük ve şerefli bir direniş göstererek Milli Mücadele ile bertaraf etmeyi başarmıştır.

Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün, 19 Mayıs 1919'da Bandırma Vapuru ile Samsun'a çıkarak başlattığı destansı Kurtuluş Savaşı; vatan sevgisi ve iman gücü sayesinde yekvücut olan milletimizin fedakarlık, cesaret ve kahramanlıklarla dolu zaferi ile taçlanmıştır.

Biliyoruz ki milli ve manevi değerlerimizin idrakinde, çağın gereklerinin farkında, ahlaklı ve donanımlı fertler olarak hem ülkemiz hem de dünyamız için güzel ve faydalı büyük işlere imza atacaksınız. Sizler köklü ve güçlü geçmişi ile güçlü gelecek tasavvuru olan güçlü bir gençliksiniz. Sizlere inanıyoruz, attığınız her adımın ülkemizi daha ileriye taşıyacağından eminiz. Sizlere güveniyoruz, hedeflerinize ulaşacak ve başarılı olacaksınız. Ve sizleri seviyoruz. Siz gençlerimiz için elimizden gelen tüm gayreti göstererek durmadan, usanmadan ve yorulmadan azim ve sevgiyle çalışıyoruz.

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün 19 Mayıs 1919'da Samsun'da yakmış olduğu özgürlük meşalesi; bugün, yarın ve daima her birinizin yüreğinde tütmeye devam ederek geleceğimizi aydınlatacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nın 103. yıldönümünü kutluyor, sizleri saygıyla selamlıyorum.

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No 9 Artuklu / Mardin - 0482 212 1258 / 0482 212 3775 / 0482 212 6239

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.