MARDİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN MURAT DEMİR'İN "19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI" KUTLAMA MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN MURAT DEMİR'İN

Kıymetli Gençler,

Bugün aziz milletimizin milli mücadelemizi başlattığı ve nihayetinde zaferle taçlandırdığı özel bir günün yıl dönümündeyiz.

Kadim tarihimiz boyunca asla kabul etmediğimiz esaret, işgal ve boyunduruk; bundan 104 yıl önce 19 Mayıs 1919 günü Samsun'da yeniden harlanan özgürlük ateşiyle bir kere daha bertaraf edilmiştir. Ülkemizi işgal etmek isteyenlerin amaçları ve çabaları; aziz milletimizin feraset, basiret ve cesareti ile sonuçsuz kalmıştır.

Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün liderliğiyle Samsun'dan başlayan Milli Mücadele ve Kurtuluş Savaşı, milletimizin imzasıyla tarihe şerefli bir zafer olarak geçmiştir.

Bugün bu topraklar üzerinde bağımsız ve güçlü Türkiye'nin özgür, gururlu ve şerefli evlatları olarak yaşamamızı; ecdadımızın verdiği şanlı İstiklal Mücadelesine borçlu olduğumuzu biliyoruz. Bu şuurla milli ve manevi değerlerimizden aldığımız güç ve ilham sayesinde yarınımızı bugünümüzden daha iyi, daha güzel yapmak için gösterdiğimiz aşk, şevk ve gayret artarak devam edecek. Siz gençlerimiz, azim ve kararlılıkla geleceğin Türkiye'sini kuracaksınız. Her alanda ülkemizi en iyi noktalara taşıyacağınıza ve bayrağımızı en yükseklerde dalgalandıracağınıza olan inanç ve güvenimiz tamdır.

Bu his ve fikirlerle her zaman siz gençlerin yanında olduğumuzu ve sizlerle gurur duyduğumuzu tekrar ifade ediyor; 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nın 104. yıldönümünü heyecan ve mutluluk ile kutluyorum.

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No 9 Artuklu / Mardin - 0482 212 1258 / 0482 212 3775 / 0482 212 6239

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.