MARDİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN MURAT DEMİR'İN 2021-2022 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI II. DÖNEM MESAJI

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat DEMİR, 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı II. Dönemi için öğrenci, öğretmen ve velilerimize hitaben mesaj yayınladı.
İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN MURAT DEMİR'İN 2021-2022 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI II. DÖNEM MESAJI

Güzel ülkemizin yarınlarının çok daha güzel ve daha güçlü olması için var gücümüzle gayret gösterecek olmanın heyecanı ile 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılının İkinci Dönemi'ne başlıyoruz.

Bizler bu dönem de büyük ve güçlü eğitim ailesinin yönetici, öğretmen, çalışan ve velileri ile birlikte uyum ve iş birliği içinde çalışarak öğrencilerimiz için elimizden gelen her şeyi en iyi ve faydalı şekliyle yapmak amacıyla çabalayacağız. Tüm paydaşlarımızla beraber el ve gönül birliği ile hareket ederek, azim ve fedakârlık göstererek hedeflerimiz için hep birlikte çalışacağımıza ve bu çalışmalarımızda muvaffak olacağımıza inanıyorum.

Kıymetli Öğretmenlerimiz,

Milli ve manevi değerlerimizin ışığında, bilimin yol göstericiliğinde örnek olduğunuz ve rehberlik ettiğiniz tüm öğrencilerimiz için gönülden, fedakârca ve var gücünüzle çalıştığınıza inanıyorum. Geçmişinin idrakinde ve güçlü bir gelecek tahayyülü olan, ahlaklı, erdemli, araştıran, sorgulayan, çalışan ve üreten her bir öğrencimiz; sizlerin sayesinde ülkemiz ve dünyamız için hem çok kıymetli bir fert hem de çok büyük bir şans olacaktır. Üstlendiğiniz bu ağır sorumluluğu layıkıyla yerine getirdiğiniz için teker teker her birinize teşekkür ediyorum. Bu dönemde de siz değerli meslektaşlarım ile birlikte çalışacak olmanın mutluluğunu yaşarken her zaman yanınızda olacağımızı bilmenizi istiyorum.

Saygıdeğer Velilerimiz,

Bizler; sizlerin evlatlarını kendi evlatlarımız bilerek onlar için çok çalışıyor ve evlatlarımızın; kendisine, ailesine, milletine ve insanlığa faydalı bireyler olarak yetişmeleri için elimizden gelen tüm gayreti gösteriyoruz. Biliyoruz ki her bir çocuğumuz benzersiz ve çok kıymetli. Ancak evlatlarımızın muvaffakiyeti yalnızca bizlerin çabalarıyla mümkün değil. Tam da bu noktada bizlerle birlikte hareket ederek her adımımızda bizimle olup sağladığınız tüm destekler için sizlere teşekkür ediyor ve yanımızda olmaya devam etmenizi diliyorum.

Sevgili Öğrencilerimiz,

Kısa molamız bitti, sizleri çok özledik ve kavuşma vakti geldi. Şimdi hepinizi dinlenmiş, dinamik ve öğrenme heyecanı ile okullarımıza bekliyoruz. Öğrenme sonu olmayan bir yolculuktur, bizler de sizinle birlikte yeni şeyler öğreneceğiz ve hep birlikte çok güzel çalışmalara imza atacağız. Öğretmenleriniz olarak sizden beklentimiz; derslerinize sımsıkı sarılarak hedefleriniz için inançla ve kararlılıkla çalışmanız, kitap okumayı asla ihmal etmemeniz, sanattan ve spordan uzak kalmamanızdır. Biz her zaman sizin yanınızda olmaya devam edeceğiz.

Biliyoruz ki eğitim ve öğretim, bir ülkenin muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkabilmesi için yalnızca ilk değil aynı zamanda vazgeçilemez ve en önemli koşuldur. Bunun idrakinde; hızlı ve sağlam adımlarla, hiç durmadan bir sonraki hedefe doğru eğitim ailemizin her bir ferdi ile dayanışma içinde yürümeye devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle ikinci yarıyılın; tüm öğrenci, öğretmen ve velilerimiz için hayırlara vesile olmasını temenni ederim.

Murat DEMİR
Mardin İl Milli Eğitim Müdürü

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No 9 Artuklu / Mardin - 0482 212 1258 / 0482 212 3775 / 0482 212 6239

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.