MARDİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN MURAT DEMİR'İN "23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI" MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN MURAT DEMİR'İN

Bugün, egemenliğin kayıtsız ve şartsız olarak millete devredildiği ve millet iradesinin topyekûn temsil edildiği Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 103.yıl dönümü olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'na ulaşmış olmanın gurur ve heyecanını duyuyoruz.

Cumhuriyetimizin kurucusu ve Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin ilk başkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk; "Hakimiyet bilâ kaydü şart milletindir." diyerek halkın yönetime tam anlamıyla hakim olmasını sağlamış, "ulusal egemenlik" ifadesiyle de millet egemenliğine dayanan bir demokrasi anlayışının temelini atmıştır.

23 Nisan 1920'de Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açıldığı bu özel günün, Atatürk tarafından geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza armağan edilmesi; onun çocuklarımıza verdiği değer ve duyduğu güvenin güçlü bir ifadesi olması açısından oldukça manidardır.

"Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli, değerli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şey bekliyoruz." diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün çocuklarımıza duyduğu sevgi, saygı ve güvenin yol göstericiliğinde bugün bizler de gönül rahatlığıyla geleceğimizi evlatlarımıza emanet ediyoruz. Şanlı al bayrağımızı her daim gururla dalgalandıracak olan evlatlarımızın; en iyi, en güzel ve en donanımlı şekilde yetişmeleri için eğitim ailesi olarak tüm gayretimizle çalışıyoruz. Kadim geçmişimizden aldığımız güç ve tecrübe ile günümüz bilgi ve bilimini mezcederek geleceğe umut dolu bakıyor, "büyük ve güçlü Türkiye" ülküsünü daima diri tutuyoruz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Milli Mücadele arkadaşlarını, ahirete irtihal eden tüm şehitlerimizi, 6 Şubat tarihinde yaşanan deprem nedeniyle hayatını kaybeden tüm yurttaşlarımızı rahmet ve minnetle anıyor; gazilerimize şükranlarımı sunuyor; hasta ve yaralılarımıza acil şifalar temenni ediyor; milletimize tekrar baş sağlığı diliyorum.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, her zaman kendileriyle gurur duyduğumuz biricik evlatlarımız başta olmak üzere hepimiz için kutlu olsun.

 

Murat DEMİR

Mardin İl Milli Eğitim Müdürü

 

 

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No 9 Artuklu / Mardin - 0482 212 1258 / 0482 212 3775 / 0482 212 6239

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.