MARDİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN MURAT DEMİR'İN "30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI" MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN MURAT DEMİR'İN

Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk komutasındaki Türk ordusunun zaferiyle sonuçlanan Büyük Taarruz'un bu yıl 100. yıldönümünü milletçe kutluyor olmanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

19 Mayıs 1919'da Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğindeki aziz milletimiz, Kurtuluş Savaşı ve Milli Mücadele'yi; feraset ve cesareti sayesinde nihayet 30 Ağustos 1922'de zaferle taçlandırmıştır. Bu zorlu mücadelede; hürriyet ateşinin fedakârlıklarla güçlendiğini, inancın kararlılık ve cesaretle zafere dönüştüğünü ve aziz milletimizin vatan sevgisi ile göğsünü siper ederek o hayasız akını durdurduğunu biliyor, unutmuyor ve unutturmuyoruz. Evlatlarımıza vatanımızın hangi zorluklarla ve fedakârlıklarla korunduğunu anlatıyor; bugün bizlere düşen sorumlulukların idrakinde aziz şehitlerimizin kanlarıyla sulanmış güzel vatanımız adına hep birlikte neler yapabileceğimizi planlıyor, büyük bir aşk ve şevk ile güzel ülkemiz için elimizden gelen tüm gayreti gösteriyoruz. Şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da ülkemizin bekası ve milletimizin refahı için azim ve kararlılıkla hareket edeceğiz. Atalarımızdan bizlere miras kalan Türkiye Cumhuriyeti'nin ilelebet var olması için "Türkiye aşkına, vatan uğruna" ilkesiyle hep daha ileriyi hedefleyerek el ve gönül birliği içinde çalışacağız.

Bu özel günde; Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, canlarını feda ederek bu toprakları vatanımız kılan aziz şehitlerimizi, cesaret abidesi gazilerimizi ve Milli Mücadele'nin zaferle taçlanmasını sağlayan tüm kahramanlarımızı saygı ve minnetle yâd ediyor; yüce milletimizin ve şanlı ordumuzun 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutluyorum.

Murat DEMİR

Mardin İl Milli Eğitim Müdürü

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No 9 Artuklu / Mardin - 0482 212 1258 / 0482 212 3775 / 0482 212 6239

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.